23.06.2015
Сьогодні День місцевої демократії
Версія для друкуВерсія для друку

на ХІ Українському муніципальному форумі

Презентації виступаючих

23 червня - День місцевої демократії, який проводиться АМУ спільно з проектом «Партисипативна демократія в Україні», фінансованого МЗС Норвегії.

Протягом трьох пленарних сесій відбудеться дискусія з питань стану, перспектив та практик забезпечення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та ефективної взаємодії з громадськістю.

Президент АМУ Ю.Вілкул оголосив про початок роботи Дня місцевої демократії.

З вступним словом виступили виконавчий директор АМУ М.Пітцик та директор Норвезької Асоціації місцевих і регіональних влад К.Скєтне.

З вітальним словом до учасників Форуму звернулися, Посол Королівства Норвегія в Україні Й.Фредріксен та Посол ЄС, Голова Представництва ЄС в Україні Я.Томбінські.

Перша сесія  була присвячена обговоренню  стану і перспектив взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю. Українські та норвезькі дослідники проекту «Партисипативна демократія в Україні» презентували міським головам результати соціологічних опитувань та інших наукових праць, які торкалися різноманітних аспектів залучення громадян до місцевого врядування у 20 містах України.

В ході першої сесії з презентаціями виступили:

 

В ході другої сесії представники міст презентували практичний досвід щодо забезпечення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та залучення громадськості до прийняття рішень на місцевому рівні:

Третя пленарна сесія присвячена законодавчим ініціативам у питаннях партисипативної демократії. Народний депутат О.Черненко виступив з питання щодо законодавства про місцеві вибори.

О.Бойко, народний депутат України,виступилаздоповіддю щодо перспектив законодавчого врегулювання окремих форм безпосередньої демократії.

Вона коротко охарактеризувала законопроекти про місцеві вибори, нещодавно розглянуті парламентом, та оцінила пропозиції Асоціації міст України до них як одні з найбільш конструктивних. Також народний депутат вказала на ускладнення як майбутнього виборчого процесу, так і процесу добровільного об’єднання територіальних громад у зв’язку з високою ймовірністю їх збігу у часі.

О.Бойко висловила своє бачення щодо низки законопроектів у сфері безпосередньої демократії, вже зареєстрованих у Верховній Раді України, та таких, що розробляються і будуть подані найближчим часом. Серед них зокрема, проекти, покликані врегулювати подання петицій, в тому числі в електронному вигляді, внесення місцевих ініціатив, організацію і проведення місцевих референдумів, загальних зборів громадян за місцем проживання, формування і діяльність органів самоорганізації населення, здійснення громадського і народного контролю тощо. При цьому парламентар запевнила учасників Форуму, що жодної дискримінації органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб допущено не буде і головною запорукою такого партнерського ставлення стане участь фахівців і експертів органів місцевого самоврядування та їх асоціацій в опрацюванні цих законопроектів та звернення до них за експертними висновками. О.Бойко наголосила, що  підкомітет з питань органів самоорганізації населення, місцевих виборів та інших форм безпосередньої демократії і Комітет з птань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування загалом відкриті до співпраці, врахування точок зору і практичного досвіду представників громад.

  

На завершення роботи виконавчий директор АМУ М.Пітцик підбив підсумки Дня місцевої демократії та подякував спікерам і учасникам засідання. 

 

ДИВИТИСЯ ФОТОГАЛЕРЕЮ

Всі новини