19.05.2016
Сьогодні розпочав роботу Міжнародний інвестиційний форум "Тернопільщина Invest -2016"
Версія для друкуВерсія для друку

19 - 20 травня у Тернополі проходить Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина Invest – 2016». Заходи проходять у Тернополі та Збаражі.

Учасниками стали 25 іноземних делегацій з 18 країн світу, представники міжнародних фондів та організацій-донорів, органів місцевого самоврядування з 12 областей України, українські та іноземні підприємці. Форум проходить за участю керівництва Мінрегіону, Мінекономрозвитку, МЗС, Державної регуляторної служби.

Організували захід Тернопільська ОДА, облрада, міська рада та Програма USAID «Лідерство в економічному врядуванні». АМУ представляв перший заступник Виконавчого директора О.Слобожан.

 

Учасників зібрання привітав Тернопільський міський голова С.Надал. Міський голова презентував інвестиційні перспективи Тернополя. Він зазначив, що форум відбувається під гаслом «Тернопільщина - надійний партнер!» і саме на прикладі нашого краю ми показуємо усьому світу, що зараз твориться нова Україна — країна нових можливостей і розвитку, відкрита як для українських, так і іноземних інвестицій.

«Ключовим завданням місцевої влади — створення умов для успішної роботи інвестора. У Тернополі уже успішно реалізовується рід міжнародних інфраструктурних проектів та проектів міського планування, які покликані підвищити інвестиційну привабливість міста, - зазначив Сергій Надал. - Завдяки нововведенням зростає довіра інвесторів до міста, зокрема оновлено та підтверджено кредитний рейтинг Тернополя на рівні uaВВВ зі «стабільним» прогнозом, рейтинг інвестиційної привабливості Тернополя на рівні invВВВ (достатня інвестиційна привабливість). Також Тернопіль серед лідерів за оцінкою послуг та сфер в обласних центрах України, другий в категорії «Ефективність витрат для ведення бізнесу» і цей перелік можна продовжувати».

Очільник Тернополя наголошує, що саме на довірі до діяльності органів місцевого самоврядування і влади загалом ґрунтується успішна стратегія залучення інвестицій. І сьогодні у місті успішно працює 78 підприємств з іноземними інвестиціями, а до п`ятірки основних країн - інвесторів, на які припадає 88,9% загального обсягу прямих інвестицій, входять Естонія, Польща, Бельгія, Кіпр, Німеччина.

«Запрошую усіх інвесторів на Тернопільщину. Ми хочемо, щоб Ви відчули, що Тернопіль - надійний та відкритий партнер. Переконаний — на принципах відритої співпраці і повинна будуватися Нова Україна», - додав міський голова.

Голова Тернопільської ОДА С.Барна, вітаючи гостей Тернополя зазначив: «Тернопільщина готова стати осередком економічного зростання та локомотивом реформ. Два основних завдання - створення нових робочих місць та зростання доходів населення. Сьогодні надходженню інвестицій в область сприяють: вдале логістичне розташування, лідерство у впроваджені реформи децентралізації та високоосвічені професійні кадри».

Вітаючи гостей, голова Тернопільської обласної ради В.Овчарук наголосив: «Форум проводиться в рамках виконання заходів Програми міжрегіонального та зовнішньоекономічного співробітництва Тернопільської області на 2014 – 2017 роки. Тернопільщина йде шляхом модернізації системи господарювання та побудови процвітаючої європейської громади. У зв’язку з цим першочергове значення для області набуває робота із залучення інвестицій».

У рамках Форуму передбачено засідання тематичних панелей, присвячених розвитку туризму та агропромисловості, обговоренню стратегічних інвестиційних проектів, енергоефективності, партнерству влади і бізнесу.

Особливістю цьогорічного форуму є проведення панельної дискусії щодо створення та розвитку економічно спроможних громад, яких у Тернопільській області створено 26. У цій панелі виступив перший заступник Виконавчого директора АМУ О.Слобожан, який розповів про механізми та шляхи забезпеченості фінансової незалежності об’єднаних територіальних громад у контексті децентралізаційної реформи.

У рамках форуму підписано угоду про міжрегіональне співробітництво між Тернопільською ОДА та Радою регіонального розвитку Тауразького повіту Литовської Республіки.

Всі новини