26.11.2013
Спілка секретарів місцевих рад АМУ
Версія для друкуВерсія для друку

працювала 21-22 листопада у Вінниці

Відкриваючи засідання, Виконавчий директор АМУ М.Пітцик привітав секретарів місцевих рад та зазначив, що за результатами попереднього опитування членів Асоціації щодо місця проведення виїзного засідання більшість висловилися відвідати саме Вінницю. «Крім вирішення на засіданнях наболілих проблем територіальних громад, ми бажаємо ознайомитися також із досвідом міста», - сказав М.Пітцик. – «На мою думку, багато хто з присутніх залишить Вінницю із сильним бажанням реалізувати напрацювання, побачені тут».

З вітальним словом до учасників звернувся і Вінницький міський голова В.Гройсман. «Ми відкриті і завжди готові до співпраці з містами», - зауважив В.Гройсман. – «Приємно, що взаємодія є не тільки на рівні міських голів, а й секретарів міських рад. Дуже важливим є обмін досвідом між представницькими органами на місцевому рівні».

На обговорення Спілки були винесені такі питання:

  • Стан та перспективи бюджетного забезпечення територіальних громад в 2013-2014 роках.

Учасники констатували недофінансування державою делегованих місцевому самоврядуванню повноважень. Ситуація ускладнюється блокуванням коштів місцевих бюджетів органами Держказначейства.

Секретарі рад вирішили звернутися до Прем’єр-міністра України М.Азарова щодо бюджетного забезпечення територіальних громад на 2013 рік. Також було схвалено пропозиції АМУ щодо покращення бюджетного забезпечення територіальних громад у 2014 році. Пропозиції буде направлено Уряду для врахування при підготовці проекту Державного бюджету на 2014 рік.

  • Проблеми в підготовці та проведенні опалювального сезону 2013-2014 років.

Секретарі міських рад наголосили, що через несвоєчасне і неповне відшкодування державою різниці в тарифах на теплову енергію, зростання заборгованості за природний газ та неконструктивні відносини з НАК «Нафтогаз України» підприємства комунальної теплоенергетики опинилися у тяжкій ситуації, яка створює загрози сталому проходженню опалювального сезону у містах.

Було вирішено направити до Прем’єр-міністра України М.Азарова звернення щодо стану проходження опалювального сезону у 2013-2014 роках.

В ході засідання Виконавчий директор АМУ М.Пітцик презентував результати проведеного Проектом ДІАЛОГ дослідження громадської думки щодо органів публічної влади, місцевих виборів, рівня задоволеності якістю послуг й підтримки реформ у різних галузях.

Наступного дня секретарі міських рад відвідали комунальне підприємство «Трамвайно-тролейбусне управління», ознайомилися з роботою Прозорих офісів, Діагностичного центру та Сall-центру Вінницької міської ради «Цілодобова варта».

Дивитися фотогалерею

Дивитися відеосюжет телеканалу "Віта"

 

 

Всі новини