29.09.2011
Спрощення процедур чи спроби позбавлення територіальних громад прав на землю?
Версія для друкуВерсія для друку

інформація Аналітичного центру АМУ

(Про законопроект  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення процедури розмежування земель державної та комунальної власності” реєстр. № 9104 від 06.09.2011)

Факт 1. Обмеження терміну проведення розмежування земель позбавить територіальні громади прав на земельні ділянки.Законопроектом передбачено , що усі землі державної власності, які не були до встановленого терміну (1 січня  2015 року) передані у комунальну власність, залишаються у державній власності. Тобто така норма повністю знімає відповідальність з органів виконавчої влади за проведення цього процесу. Крім цього обов’язковість погодження проектної документації у органах виконавчої влади створює умови для штучного затягування розмежування земель, а отже і залишення всіх земель у розпорядженні чиновників державних адміністрацій.

Факт2. Вартість робіт із розмежування земель державної та комунальної власності зросте.Законопроектом передбачено, що проект землеустрою щодо розмежування земель державної та комунальної власності включатиме в себе матеріали Державного фонду документації із землеустрою, які містять дані щодо встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць, надання земельних ділянок у власність та користування. Однак, нещодавно прийнятою постановою КМУ вiд 01.08.2011  № 835 «Деякі питання надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами платних адміністративних послуг», встановлено, що видача відомостей з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою, за один аркуш А4 становить 59 гривень!. Тобто, якщо в межах міста більше 10 тис.землевласників і землекористувачів, то лише за послуги Держземагенства потрібно буде сплатити 590 тис. гривень. Крім цього включення таких матеріалів до проектної документації із землеустрою виглядає необґрунтованим і трудомістким.

Факт 3. Перелік земель, що можуть передаватися до комунальної власності, зменшується.Законопроектом додатково передбачено, що до земель комунальної власності не можна буде передавати землі водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони об'єктів водного фонду. Це обмежує права органів місцевого самоврядування розпоряджатися об’єктами, що перебувають у комунальній власності на таких територіях, зокрема, міські пляжі, рекреаційні об’єкти  тощо.

Відповідно,законопроект  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення процедури розмежування земель державної та комунальної власності” реєстр. № 9104 від 06.09.2011 не лише ускладнює процес розмежування земель, а й загрожує територіальним громадам позбавленням земельних ресурсів, як матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування.

Всі новини