02.06.2016
Стан підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2016 року
Версія для друкуВерсія для друку

обговорили на засіданні Уряду

1 червня на засіданні Кабінету Міністрів України розглядався проект Протокольного рішення про стан підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2016 року. Асоціацію міст України представляв Перший заступник Виконавчого директора О.Слобожан.

Зокрема, проектом передбачається звільнити дитячі заклади оздоровлення та відпочинку від сплати земельного податку, комунально-побутових послуг, придбання продуктів харчування, сплати місцевих податків і зборів (пункт 4 Протокольного рішення).

Асоціація міст України в цілому підтримує ідею щодо покращення фінансово-економічного становища закладів, що надають послуги з оздоровлення та відпочинку дітям.

Водночас, вважаємо, що зазначена норма сформована некоректно. Земельний податок входить до складу податку на майно і є місцевим податком.

На сьогодні об’єкти нерухомості, які перебувають у власності органів місцевого самоврядування, а також організації, створені ними, що повністю утримуються за рахунок місцевого бюджету і є неприбутковими звільняються від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (який також є місцевим податком). Майже 162 (23 %) дитячих заклади оздоровлення та відпочинку є в комунальній власності.

Також, проектом Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення стабільного розвитку сфери фізичної культури і спорту (реєстр. № 2068 від 06.02.2015, на сьогодні прийнятий у першому читанні) уже передбачається звільнення від податку на землю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Пункт 4 Протокольного рішення суперечить пункту 11, у якому доручається обласним, Київській міській держадміністраціям розробити механізми економічного стимулювання власників дитячих оздоровчих закладів, оскільки звільнення від сплати місцевих податків і є одним із основних механізмів економічного стимулювання.

Зазначаємо, що питання звільнення від сплати місцевих податків доцільно не регулювати державою, а залишити за органами місцевого самоврядування з метою формування ними конструктивного діалогу із власниками дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

У 2016 році з місцевого бюджету на оздоровлення та відпочинок дітей заплановано спрямувати 681 млн. гривень. У приватній власності знаходиться 431 дитячий заклад оздоровлення та відпочинку (більше 60% від загальної кількості).

Міністерство фінансів України підтримало пропозицію Асоціації щодо вилучення пункту 4 із Протокольного рішення.

За результатами обговорення на засіданні Кабінету Міністрів України було вирішено розробити рекомендований перелік дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, яких доцільно органам місцевого самоврядування звільняти від сплати місцевих податків і зборів.

Всі новини