17.06.2016
Тячівська міська рада ділилась досвідом створення і організації діяльності в ОТГ
Версія для друкуВерсія для друку

у місті провели практикум у рамках проекту ПУЛЬС

15 червня у Тячівській міській раді відбувся практикум з обговорення законодавства на тему: «Застосування законодавства щодо формування об’єднаних територіальних громад. Досвід трансформації Тячівської об’єднаної громади». Захід організований Закарпатським РВ АМУ в рамках проекту «ПУЛЬС». Участь в обговоренні взяли представники міських, селищних і сільських рад з різних районів Закарпаття.

Відкриваючи зібрання, виконавчий директор регіонального відділення Іван Ревтій відзначив певне символічне значення зустрічі представників місцевих рад саме в першій в історії Закарпаття ОТГ - Тячівській громаді.

 

Модератор практикуму – регіональний консультант з правових питань Олег Лукша розповів про передісторію створення Тячівської і Вільховецької ОТГ на Закарпатті, зупинився на труднощах, які виникли із практичним застосування Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» на Закарпатті. Відтак розповів про результати аналітичних досліджень і узагальнень щодо специфіки Закарпаття, які доцільно використовувати для практики формування ОТГ з використанням відповідної урядової Методики.

Найбільше зацікавлення учасників викликало спілкування з Тячівським міським головою Іваном Ковачем. Запитання стосувались як процедур і практики об’єднавчих процесів, так і формування структури управління в новоствореній ОТГ, яка має враховувати вже інтереси мешканців як міських, так і сільських територій громади. З цим непростим завданням Іван Ковач впорався чітко і впевнено. І на завершення підсумував, що переваг від об’єднання потенційно є багато в усіх сферах – законодавчо-нормативній, фінансовій, ресурсній, кадровій, управлінській, особливо з позицій покращення усіх послуг та якості і рівня життя людей. Головне – ці потенційні можливості якнайефективніше використати, але для цього потрібно щоденно багато працювати усім в об’єднаній громаді – депутатам, виконкому, старостам, сільським комітетам, громадським активістам, працівникам бюджетних установ. На завершення Тячівський міський голова подякував Асоціації міст України за швидкі і ефективні консультації в організаційний період створення ОТГ.

Новації Мін'юсту у децентралізації адміністративних і юридично-правових послуг роз'яснювала заступник начальника управління юстиції Закарпатської області Мар’яна Готра. Справді, інформації і новацій в цьому напрямку дуже багато і більшість з них стосуються нових можливостей саме об’єднаних громад та їх рад у наближенні якісних послуг до мешканців сіл, селищ і міст. Отже, тут децентралізаційні реформи у сферах надання адміністративних послуг і у місцевому самоврядуванні приречені на синергетичний ефект.

На завершення практикуму всі його учасники досягли домовленості про необхідність постійної і неперервної консультаційної підтримки об’єднавчих процесів, які протягом останнього місяця активізувались в громадах Закарпаття.

Всі новини