12.07.2016
У четвер Парламент розгляне низку законопроектів, спрямованих на реалізацію реформи місцевого самоврядування
Версія для друкуВерсія для друку

раніше АМУ ініціювала проведення у Верховній Раді Дня децентралізації

У порядок денний сесійного тижня для розгляду Верховною Радою України 14 липня включено такі законопроекти:

  • Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо забезпечення державної підтримки добровільного об'єднання територіальних громад  (№3390, в другому читанні та в цілому). Передбачає вдосконалення правового регулювання затвердження Перспективних планів формування спроможних громад, що надасть змогу усім спроможним громадам своєчасно отримати ефективне ресурсне забезпечення. 
  • Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування окремих адміністративних зборів до місцевих бюджетів (№4386, 4386-1, 4386-д, в першому читанні та в цілому). Передбачається чітко унормувати питання зарахування до доходів загального фонду бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, окремих видів плати за надання адміністративних послуг. 
  • Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо розширення видів містобудівної документації на місцевому рівні (№4390). Передбачає запровадження нового типу містобудівної документації на місцевому рівні – схеми планування територій – для ефективного містобудування ОТГ. 
  • Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо добровільного приєднання територіальних громад (№4772). Запроваджує механізм приєднання громад до вже утворених ОТГ. 
  • Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо добровільного приєднання територіальних громад (№4773). Передбачає механізм фінансування ОТГ, які визначені Урядом як спроможні. 
  • Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов зміни меж районів у процесі добровільного об'єднання територіальних громад (№4676). Визначає послідовність дій в процесі призначення перших місцевих виборів у територіальних громадах, утворених в результаті об’єднання територіальних громад різних районів, та зміни меж таких районів. Запроваджуються можливості утворення об’єднаних територіальних громад, суб’єктом утворення яких є територіальні громади міст обласного значення, без зміни меж районів. 

Нагадаємо, раніше Асоціація міст України звернулася до Голови Верховної Ради України А.Парубія з проханням сприяти прискоренню розгляду законопроектів (дивитися перелік законопроектів), ухвалення яких очікують ОТГ. Також АМУ ініціювала провести у Верховній Раді України «День децентралізації», присвячений розгляду цих законопроектів, спрямованих на реалізацію реформи місцевого самоврядування. 

 

Всі новини