31.10.2014
У Харкові обговорюють законодавчі ініціативи у сфері житлово-комунального господарстваЖКГ
Версія для друкуВерсія для друку

30-31 жовтня у місті працює Секція АМУ з питань ЖКГ

Під час відкриття засідання Секції експерт АМУ Ярослав Рабошук зазначив, що такі тематичні заходи Асоціація поводить двічі на рік по кожній з галузей. Їх завдання - виявлення проблемних питань у законодавстві щодо житлово-комунальної сфери міст і визначення шляхів їх вирішення, а також обмін досвідом між містами. Тут Харків має безліч досягнень для того, щоб поділитися досвідом як у сфері благоустрою, так і в сфері впровадження енергозберігаючих технологій. 

Директор Департаменту комунального господарства Віктор Кітанін повідомив, що Харків є лідером в благоустрої та енергоефективності міста серед великих міст країни. Нові парки і сквери, які з'являються або реконструюються в місті, і їхнє освітлення є прикладом впровадження високоліквідних енергозберігаючих технологій. Він також висловив надію, що зустріч представників Асоціації міст України дозволить виробити пропозиції з удосконалення законодавства в сфері ЖКГ, які надалі будуть представлені Кабінету Міністрів України. 
Серед основних тем, які розглядаються на Секції: обслуговування внутрішньобудинкових мереж, вивезення ТПВ з приватного сектора, спрощення узгодження документів при благоустрої об'єктів, скасування необхідності отримувати висновки щодо розрахунків планованих витрат, пов'язаних з наданням житлово-комунальних послуг. Крім того, учасники зустрічі обговорять питання повернення органам місцевого самоврядування повноважень визначати виконавців всіх комунальних послуг, питання захисту прав ОСББ, керуючих та житлових кооперативів на ринку комунальних послуг. 
Після засідання гостям міста покажуть об'єкти комунального господарства та благоустрою Харкова - Центральний ринок, Центральний парк культури і відпочинку ім. Горького, а також новий експериментальний котел в котельні по вул. Шевченка, 301а. 

Захід проходить у рамках проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні «Діалог», який Асоціація міст України реалізує спільно з Агентством США з міжнародного розвитку. 

Дивитися відеосюжет

Всі новини