13.05.2016
У Києві відбувся практикум з розробки законодавства для посадових осіб місцевого самоврядування
Версія для друкуВерсія для друку

організований Асоціацією міст України спільно з Парламентським офісом місцевого самоврядування в рамках проекту USAID ПУЛЬС

12-13 травня у Верховній Раді України проходив практикум з розробки законодавства для посадових осіб місцевого самоврядування.

Заступники міських та селищних голів, керівники структурних підрозділів виконавчих комітетів міських рад, фахівці з питань сталого розвитку та містобудування протягом двох днів вивчали практику законотворення у вищому законодавчому органів країни.

Відкрили захід Виконавчий директор Асоціації міст України М.В.Пітцик та керівник Управління по зв’язках з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Г.П.Скопненко.

Виконавчий директор АМУ М.Пітцик зазначив, що місцеве самоврядування трішки ожило після того, як представник Асоціації міст В.Гройсман спочатку став віце-прем’єром, потім Головою Верховної Ради, а нещодавно Прем’єр-міністром. Завдяки йому, переборовши дуже великий спротив, парламент вніс зміни до Бюджетного і Податкового кодексів у частині децентралізації фінансів. «Я думаю, ви відчули в своїх містах реальні кошти, які надійшли до вас. Стартові умови стосовно податків, закріплених за нами, трохи кращі, ніж у Польщі. Водночас сумарного ресурсу, звичайно, набагато менше. Приміром, у нашій країні в органах місцевого самоврядування передбачено на душу населення 31 євро. У Польщі — 309 євро. Тож нам далеко до того, як живуть наші сусіди в містах», — зазначив М.Пітцик. Він поінформував присутніх про те, що у Верховній Раді створено Офіс місцевого самоврядування. Сюди можна приїхати і зустрітися із працівниками Апарату парламенту, обговорити та лобіювати питання, які виникають стосовно законодавства. Крім того, за його словами, підписано угоду між АМУ і секретаріатом Апарату Верховної Ради про проведення практикумів у різних галузях. «Ми хочемо вас ознайомити з тим, як пишуться закони, а також з людьми, котрі мають стосунок до розробки законодавства», — сказав Виконавчий директор АМУ.

В ході першого дня роботи учасники ознайомились з базовими принципами законотворчої роботи та законодавчого процесу, правилами оформлення проектів законів та основними вимогами законодавчої техніки, особливостями експертизи законопроектів.

Актуальні питання нормативно-правового забезпечення в сфері сталого розвитку регіонів та містобудування обговорили під час круглого столу за участю працівників секретаріатів комітетів Верховної Ради України з питань економічної політики, будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, Асоціації міст України.

Також вчора для  учасників проведено оглядову екскурсію сесійним будинком Верховної Ради України.

Сьогодні представники громад ознайомилися з роботою Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації та отримали практичні знання і навики з розробки проектів нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування.

За підсумками практикуму усім учасникам вручено сертифікати.

Нагадаємо, в рамках проекту USAID ПУЛЬС Асоціація міст України спільно з Парламентським офісом місцевого самоврядування проводить серію навчальних заходів - практикумів з розробки законодавства для посадових осіб місцевого самоврядування. Мета – вивчення базових принципів законотворчої роботи та законодавчого процесу, отримання практичних знань і навиків з розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів, ознайомлення з роботою Верховної Ради України. 

 

Всі новини