18.04.2011
У Луганську відбулося засідання Cекції АМУ з питань освіти
Версія для друкуВерсія для друку

У роботі Секції 14-15 квітня участь взяли 34 представники органів місцевого самоврядування з Дніпропетровської, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Тернопільської, Харківської, Черкаської, Чернівецької областей. Переважна більшість з учасників – начальники управлінь освіти міст обласного та районного значення.

Відкрив засідання Луганський міський голова С.Кравченко. Він звернувся до присутніх з вітальним словом і висловив подяку Асоціації міст України за організацію засідання Секції з питань освіти саме у місті Луганську. Міський голова розповів про стан освіти в місті, діючі місцеві програми в освітянській галузі, а також про підтримку міської влади у вирішенні фінансових, матеріально-технічних проблем закладів освіти.

Про діяльність управління освіти розповіла начальник управління освіти Луганської міської ради В.Кіяшко. Вона виступила із доповіддю «Роль управління освіти в підвищенні професійної майстерності педагогічних працівників м. Луганська».

Традиційно учасникам засідання Секції презентовано паспорт сфери «Освіта», розроблений аналітиками в рамках проекту «ДІАЛОГ». Учасники обговорили існуючі проблеми галузі щодо: забезпеченості приміщеннями дошкільних закладів освіти; необхідності зменшення кількості учнів у класах загальноосвітніх шкіл з 30 до 25; впровадження нових типових штатів дошкільних закладів; низького рівня заробітної плати педагогічних працівників тощо. Присутні погодились із запропонованими у паспорті «Освіта» шляхами вирішення проблемних питань у сфері освіти.

За результатами проведених дискусій учасники вирішили доручити Виконавчій дирекції АМУ звернутись до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо необхідності вирішення проблемних питань та внесення відповідних змін до нормативно-правових актів в галузі освіти.

За сприяння і організації Управління освіти Луганської міської ради учасники засідання секції мали нагоду відвідати VIIIміський Вернісаж педагогічних ідей, ознайомились з діяльністю закладів освіти міста. Учасники Секції подякували організаторам за можливість обміну досвідом зі створення умов для розвитку закладів освіти, ознайомлення з авторськими методиками викладання, освітніми практиками, експериментальною діяльністю загальноосвітніх закладів.

Надалі, за результатами засідання Секції АМУ з питань освіти, паспорт сфери буде доопрацьовано з метою його подальшого використання в рамках проекту «Діалог».

Дивитися фотогалерею

Всі новини