08.07.2016
У Луцьку вчилися керувати житловим фондом
Версія для друкуВерсія для друку

практикуми із застосування законодавства у регіонах проходять в рамках проекту ПУЛЬС

Волинське регіональне відділення Асоціації міст України провело у місті Луцьку практикум із застосування законодавства на тему: «Управління житловим фондом. Нормативно-правове забезпечення та практичний досвід створення і функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)». Зустріч відбулася в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

У заході узяли міські голови із Волині, заступники міських голів, керівники департаментів та управлінь органів місцевого самоврядування з числа громад-членів Асоціації міст України, експерти тощо.

Модератором заходу виступив Петро Лавринюк, президент Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив, експерт у Волинській області Проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» Міжнародної фінансової корпорації (IFC), член Правління Фонду сприяння реформування житлово-комунального господарства України, голова Волинської обласної Ради голів ОСББ.

Виконавчий директор РВ АМУ у Волинській області Богдан Самойленко наголосив на важливості реформування сфери ЖКГ, на актуальності Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” і розповів про практичний досвід різних міст у створенні та керуванні ОСББ. Він додав, що у світлі децентралізації можливості управління власним житлом та співпраця із місцевою владою є надзвичайно важливими.

 

Захід відбувся задля обговорення новацій законодавства у сфері житлово-комунальних послуг, отримання практичних знань щодо застосування норм і дотримання вимог чинного законодавства, яке регламентує управління житловим фондом, посадовими особами органів місцевого самоврядування, особливості створення ОСББ і ефективне управління ним в умовах змін до законодавства України.

Під час зустрічі обговорили кому належать багатоквартирі будинки і хто має про них дбати, обрання форми управління багатоквартирним будинком, можливості та переваги ОСББ, проблемні питання, які виникають при створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та шляхи їх вирішення.

Наприкінці заходу присутні обмінялися досвідом створенння ОСББ у різних волинських містах та загальна дискусія. Зустріч була плідною і корисною для керівництва волинських міст, експертів та пересічних громадян. 

 

Всі новини