11.10.2011
У Львові відбулося засідання фінансистів міст України
Версія для друкуВерсія для друку

 6-7 жовтня 2011 р.

Асоціація міст України в рамках реалізації проекту USAID«Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування України» (ДІАЛОГ) провела засідання фінансистів міст України. Захід організовано у співпраці з Львівською міською радою та Асоціацією фінансистів України.

У засіданні взяли участь фінансисти з 25 міст України, зокрема Вінниці, Дніпропетровська, Черкас, Харкова, Львова, Чернівців, Луцька, Ужгорода, Чернігова, Тернополя, Івано-Франківська, Хмельницького, Рівне та інших, а також представники Координаційного центру з упровадження економічних реформ при Президентові України, Міністерства фінансів України та Головного фінансового управління Львівської обласної державної адміністрації.

Метою зібрання було визначено обговорення проекту Державного бюджету України на 2012 рік в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин, обмін досвідом у вирішенні проблемних питань щодо зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування.

Відкрила засідання президент Асоціації фінансистів України, заступник Харківського міського голови – директор Департаменту бюджету і фінансів Харківської міської ради Т. Таукешева. В своєму виступі вона зазначила, що головним завданням засідання є вироблення пакету чітких пропозицій  до Уряду та Парламенту не тільки щодо покращення показників місцевих бюджетів в проекті Держбюджету на 2012 рік, а й щодо корекції бюджетного законодавства з метою посилення фінансової автономії місцевого самоврядування.

Учасників зібрання привітав Львівський міський голова А. Садовий, який наголосив на нагальній необхідності реформування міжбюджетних відносин в Україні та зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування.

Після закінчення офіційної частини, експерт Проекту ДІАЛОГ О.Слобожан презентував аналіз проекту Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік» в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин (читайте на сайті АМУ за посиланням).

Заступник директора Департаменту місцевих бюджетів та інвестицій Міністерства фінансів України Г.Маркович доповіла про роботу Міністерства щодо визначення показників місцевих бюджетів та обсягів і напрямів міжбюджетних трансфертів, окремо зупинившись на результатах роботи Міжвідомчої робочої групи з питань розвитку місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин (діє на базі Мінфіну за розпорядженням Прем’єр-міністра України).

Представник Координаційного центру з упровадження економічних реформ при Президентові України С. Марченко в своїй доповіді щодо результатів діяльності тематичної робочої групи Комітету з економічних реформ за напрямом «Регіональний розвиток та реформа міжбюджетних відносин» наголосив, що пропозиції озвучені під час засідання і подані Асоціацією міст України будуть обов’язково розглянуті на предмет включення до Національного плану реформ Президента України.

Під час загальної дискусії було напрацьовано пакет пропозицій до органів державної влади, з якими можна буде ознайомитись на сайті АМУ після їх узагальнення.

Другий день засідання було присвячено обміну досвідом у вирішенні проблемних питань щодо зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування. Зокрема, були зроблені такі доповіді:

 «Досвід запровадження стандарту надання пільг по податках» О. Федоренко, заступника директора Департаменту бюджетної політики Черкаської міської ради;

 «Здійснення місцевих запозичень та управління борговими зобов’язаннями» О. Іщука, Директора департаменту фінансової політики Львівської міської ради;

 «Цільові фонди міської ради як додаткове джерело наповнення місцевого бюджету» Н. Луценко, Директора департаменту фінансів Вінницької міської ради.

 

Переглянути фотогалерею

 

 

 

Всі новини