11.04.2011
У Львові відбулося засідання Секції АМУ «Культура та мистецтво»
Версія для друкуВерсія для друку

На засіданні Секції протягом двох днів - 7-8 квітня, були присутні 30 учасників: представники Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Тернопільської, Хмельницької, Рівненської, Дніпропетровської, Миколаївської, Чернівецької, Волинської областей України, переважна більшість з яких, – начальники управлінь чи відділів з питань культури, туризму, охорони історичної спадщини.

Учасникам засідання презентовано паспорт сфери «Культура», розроблений в рамках проекту «ДІАЛОГ». Присутні уважно вислухали запропоновані у ньому шляхи вирішення проблемних питань сфери та прийняли активну участь в їх обговоренні.

На думку спеціалістів галузі, більшість проблем у сфері «Культура» викликані недостатністю фінансування галузі, яке здійснюється за остаточним принципом. Учасники обговорили Закон України «Про культуру», який є важливим в законодавчому полі галузі, але не позбавлений недоліків та потребує доопрацювання. Активно обговорювалась проблема відсутності нормативно-правового акту щодо затвердження типових штатів клубних закладів, зоопарків, порядку встановлення батьківської плати за навчання дітей в школах естетичного виховання.

Обговорення проблем сфери культури результувалося у висновку присутніх щодо недосконалості постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.2010 № 1149 «Про деякі питання розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів». Зокрема, на їхню думку, необхідно змінити порядок визначення бюджетної забезпеченості видатків місцевих бюджетів на сферу культури і туризму, який не враховує чисельності населення адміністративно-територіальної одиниці, кількості закладів культури, шкіл естетичного виховання, працівників культури, об’єктів культурної спадщини, архітектурних пам’яток, предметів основного фонду музеїв, охорона яких здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.

З доповідями виступили:

  • В.Косів, заступник Львівського міського голови з гуманітарних питань, який поділився з присутніми досвідом Львівської міської ради у плануванні заходів та стратегії розвитку галузі культури, здійсненні фінансування організації фестивалів, виставок тощо із залученням як коштів місцевого бюджету, так і коштів громадських організацій, творчих спілок;
  • О. Сидор, начальник управління туризму Львівської міської ради, яка розповіла про досягнення  міста в розвитку туристичної галузі, про створення та діяльність Туристичного довідкового центру;
  • Л.Онищенко-Швець, начальник Управління охорони історичного середовища, яка розповіла про діяльність Львівської міської ради щодо контролю за охороною та використанням об’єктів культурної спадщини у Львові, уникнення забудови історичного ареалу та території, внесеної до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО, а також про укладання охоронних договорів щодо збереження об’єктів культурної спадщини.

За результатами засідання Секції паспорт сфери «Культура» буде доопрацьовано з метою його подальшого використання в рамках проекту «Діалог». Учасники засідання подякували організаторам за можливість обмінятися досвідом з вирішення проблемних питань, а також інформацією щодо проведення культурно-мистецьких заходів, конкурсів, фестивалів та залучення до їх участі представників інших міст.

Всі новини