13.04.2016
У парламенті зареєстровано законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування плати за надання адміністративних послуг до бюджетів об’єднаних територіальних громад
Версія для друкуВерсія для друку

розроблений АМУ в рамках Проекту ПУЛЬС

Проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування плати за надання адміністративних послуг до бюджетів об’єднаних територіальних громад» зареєстровано у Верховній Раді 12 квітня 2016 року за №4386.

Автори законодавчої ініціативи – народні депутати С.Мельник та М.Федорук.

Проект Закону було розроблено експертами ПУЛЬСУ та передано для внесення народним депутатам – членам МДО «За розвиток місцевого самоврядування». 

Відповідно Бюджетного кодексу України (п. 36 ч. першої ст. 64) плата за надання адміністративних послуг, що справляється за місцем надання послуг, належить до доходів загального фонду  місцевих бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів, бюджетів ОТГ.  До цих бюджетів зараховується:

  • адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень,
  • адміністративний збір за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань,
  • плата за скорочення термінів надання  вищеназваних послуг,
  • плата за надання інших платних послуг, пов’язаних з такою державною реєстрацією.

Відсутність чіткого визначення напрямів зарахування зазначених платежів за певні адміністративні послуги, що надаються виконавчими органами сільських, селищних та міських (міст районного значення) рад об’єднаних територіальних громад зумовила блокування Казначейством України рахунків об’єднаних територіальних громад за вказаними надходженнями (АМУ висловлювала стурбованість через блокування Казначейством рахунків місцевих бюджетів).

Таке блокування Державною казначейською службою України рахунків ОТГ паралізує роботу об’єднаних територіальних громад; унеможливлює отримання адміністративних послуг населенням; призводить до невиправданих втрат бюджетів ОТГ; дискредитує децентралізаційну реформу; не дає змоги завершити процес формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Отже метою законопроекту №4386 є відновлення надання адміністративних послуг населенню на території ОТГ, розблокування рахунків для зарахування до бюджетів об’єднаних територіальних громад надходжень плати за надання адміністративних послугта забезпечення наповнення дохідної частини бюджетів об’єднаних територіальних громад.

 

 

Всі новини