30.06.2016
У Сєвєродонецьку обговорили подальший розвиток місцевого самоврядування та особливості децентралізації в регіоні
Версія для друкуВерсія для друку

у рамках проекту ПУЛЬС

29 червня у Луганському РВ АМУ в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, відбулось засідання Луганської регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування на тему: «Обговорення змін до Конституції України в частині децентралізації влади».

У роботі платформи взяли участь народний депутат України В.Курило, який є заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, регіонального розвитку та місцевого самоврядування, керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Ю.Гарбуз, представники обласної державної адміністрації, голови міст-членів регіонального відділення, представники ЗМІ.

 

У вступному слові керівник ЛОВЦА Юрій Гарбуз зазначив, що децентралізація влади - неминучий процес, але особливо важливо побудувати системну роботу в області з даного питання, у тому числі спільно із Асоціацією міст України. Важливо також перейняти досвід передових областей з цього питання та вивчити на місцях роботу із створення та функціонування ОТГ, наприклад, Тернопільської та Полтавської областей. Це важливо ще й для того, щоб не повторювати помилок, а рухатися вперед.

Народний депутат України Віталій Курило зазначив, що Верховна Рада України прийняла цілий пакет законів України, які дозволяють сьогодні проводити децентралізаційну реформу. В Луганській області створено 4 ОТГ. На жаль, у двох з них не відбулися перші місцеві вибори у зв'язку з небезпекою на даних територіях. Основною перепоною створення ОТГ – є протидія з боку районних рад та районних адміністрацій. Особливо важливим для подальшого впровадження реформи місцевого самоврядування, на думку народного депутата, є Закон України «Про співробітництво територіальних громад» та вивчення практики втілення цього закону в інших областях, зокрема, у Полтавській області, яка вже має 40 укладених договорів на підставі цього Закону.

Начальник управління з питань нормативно-правової роботи та децентралізації ЛОДА Вадим Лазніков презентував учасникам загальний огляд запропонованих змін до Конституції країни.

Регіональний консультант з правових питань Асоціації міст України Сергій Тихоновський зробив огляд реформування місцевого самоврядування в Луганській області. Експерт зупинився на основних проблемах створення ОТГ: близькість зони АТО, протидія з боку керівництва районних рад та районних адміністрацій, сільських голів та слабка поінформованість населення з питань децентралізації влади.

 

У межах дискусії Володимир Тюрін, заступник Щастинського міського голови, зазначив про необхідність призначення виборів до ОТГ в їх громаді. Окремо учасники заходу обговорили питання розширення повноважень органів місцевого самоврядування у сфері освіти, надання адміністративних послуг, охорони здоров’я та соціального захисту населення.

За результатами заходу учасники засідання регіональної платформи підтримали Звернення Асоціації міст України до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, прийняте на ХІІ Українському муніципальному форумі 21 – 23 червня в Одесі та об’єдналися навколо прискорення процесу внесення змін до Конституції України, що сприятиме подальшому розвитку місцевого самоврядування.

За результатами регіональної платформи відбувся прес-клуб, на якому представники ЗМІ отримували відповіді з питань децентралізації влади.

Всі новини