25.05.2016
У Вінниці обговорили прийняття змін до Конституції України в частині децентралізації
Версія для друкуВерсія для друку

засідання регіональної платформи у рамках проекту ПУЛЬС

24 травня в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, відбулось засідання Вінницької регіональної платформи на тему «Прийняття змін до Конституції України в частині децентралізації».

У засіданні регіональної платформи взяли участь народні депутати України Олександр Домбровський, Сергій Кудлаєнко, Руслан Демчак, Григорій Заболотний, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, голова Вінницької облради Анатолій Олійник та міські голови міст.

В ході засідання було розглянуто такі питання:

- прийняття змін до Конституції України в частині децентралізації та підтримка законопроектів, напрацьованих АМУ;

- бюджетна децентралізація (здобутки, перспективи, проблеми);

- створення об’єднаних територіальних громад (досвід, здобутки, проблеми).

Відкриваючи засідання, голова РВ АМУ, Вінницький міський голова Сергій Моргунов відзначив, що регіональна платформа – це свого роду майданчик, що дає змогу для спілкування міських голів, керівників області, народних депутатів України, які представляють область, по обговоренню місцевих та регіональних проблем, шляхів їх вирішення через прийняття законодавчих актів, спрямованих на підтримку місцевого самоврядування.

У свою чергу, Валерій Коровій зупинився на позитивних моментах, які вже відчуваються на місцевому рівні та окр

еслив ризики процесу децентралізації за відсутності змін до Конституції.

Про процес прийняття змін до Конституції України учасників заходу інформував народний Сергій Кудлаєнко. Руслан Демчак зупинився на здобутках, перспективах та проблемах бюджетної децентралізації.

Під час обговорення учасники активно дискутували щодо діяльністю префектів, визначень понять «регіон» та «область», визначення моделі влади у державі, результативності бюджетної децентралізації, взаємодії різних гілок влади під час створення об’єднаних територіальних громад.

В ході засідання, з метою підтримки місцевого самоврядування та його фінансової спроможності, народним депутатам України було передано перелік проблемних питань та пропозицій щодо їх законодавчого вирішення, а також листи-звернення з проханням не підтримувати законопроект № 4495, яким пропонується 30% акцизного податку, що сьогодні надходить виключно до місцевих бюджетів  перенаправити до бюджетів обласних.

За результатами обговорення учасники підтримали зміни до Конституції, що спрямовані на подальший розвиток місцевого самоврядування, формування ефективного механізму публічної влади на місцевому та регіональному рівнях, що дасть можливість забезпечити сталий розвиток територій. 

Всі новини