12.03.2011
У Вінниці засідала Секція юристів АМУ
Версія для друкуВерсія для друку

Юристи із різних міст України обговорювали паспорт сфери «Організаційно-правова основа місцевого самоврядування».

Протягом двох днів, 10 та 11 березня, у Вінниці проходило засідання секції юристів Асоціації міст України. 23 керівника юридичних підрозділів міських рад з 9 областей  (Вінницької, Житомирської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Сумської,  Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської) обмінювалися досвідом правового забезпечення роботи органів місцевого самоврядування у своїх містах.

Вінницька область була представлена містами: Вінниця, Козятин, Хмільник, Липовець, Бар, Ладижин, Літин, Калинівка, Жмеринка, Ямпіль, Погребище. Разом з ними працювали виконавчий директор Регіонального відділення АМУ у Вінницькій області  Владислав Філатов, директор Центру правової допомоги АМУ Віктор Кравченко та директор Аналітичного центру АМУ Володимир Пархоменко.

Секція юристів є одним із десяти фахових об'єднань працівників муніципалітетів, які утворені та діють при Асоціації міст України (АМУ). До її складу входять фахові керівники та працівники юридичних відділів та управлінь міських рад міст, які є членами АМУ.

Для допомоги у вирішенні правових проблем при Асоціації у вересні минулого року створено Центр правової допомоги містам, при якому діє пряма телефонна лінія.  Директор Центру правової допомоги містам Асоціації міст України Віктор Кравченко доповів присутнім про результати перших місяців роботи Центру, а також розповів, що отримати юридичну консультацію віднедавна можна і з допомогою сайту.

Під час засідання юристи розглянули проект паспорту сфери, розроблений АМУ в рамках проекту ДІАЛОГ, який реалізується спільно з USAID, та має назву «Організаційно-правова основа місцевого самоврядування». Директор Аналітичного центру АМУ Володимир Пархоменко презентував паспорт сфери, в якому визначено перелік проблем у муніципалітетах, які потребують законодавчого вирішення. Загалом проект паспорта був підтриманий, в той же час учасниками засідання були висловлені кілька пропозицій щодо його доповнення. Після детального вивчення проекту юридичні підрозділи міських рад надішлють їх до АМУ. У подальшому паспорт «Організаційно-правова основа місцевого самоврядування» стане основою для законопроектної діяльності Асоціації міст України у цій сфері.

Заступник Вінницького міського голови Володимир Слишинський привітав керівників та працівників юридичних відділів та управлінь міських рад, які представляють муніципалітети різних міст України та Вінницької області, із першим засіданням секції юристів. Учасники засідання відвідали Вінницьку міську раду і були ознайомлені з роботою її «Прозорого офісу». «Робота Вінницької міської ради та її виконавчого комітету побудована таким чином, що жодне із рішень не приймається без візування юридичного управління, - зазначив Володимир Слишинський. - Я сподіваюсь, що досвід Вінниці допоможе іншим містам у правовому забезпеченні роботи органів місцевого самоврядування. Приємно те, що саме у нашому місті відбувається засідання секції юристів Асоціації міст України. Маю надію, що завдяки плідній співпраці ми зможемо налагодити стосунки між містами та спільно вирішувати питання щодо правового забезпечення органів місцевого самоврядування».

На засіданні Секції юристів були вирішені також деякі організаційні питання. Зокрема,  головою Секції обрано начальника відділу юридичного департаменту Одеської міської ради Дмитра Бурдіна, а заступником голови Секції - начальника управління правового супроводу та контролю Кам’янець-Подільської міської ради Едуарда Ковтуна.

Дивитися сюжет про засідання Секції юристів (Телеканал ВІТА, Вінниця)

Всі новини