17.02.2011
У Вознесенську обговорили можливості реформування галузі охорони здоров’я
Версія для друкуВерсія для друку

10-11 лютого у місті Вознесенську (Миколаївська область) відбулося засідання Секції АМУ з питань охорони здоров’я.

Захід проходив у рамках спільного проекту Асоціації міст України та USAID «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування» (ДІАЛОГ).
Місто для проведення заходу обрано не випадково, адже у Вознесенську міською владою втілюються в життя інноваційні практики у медичній сфері. Актуальність теми охорони здоров’я викликала широку громадську зацікавленість. У роботі Секції взяли участь представники дев’яти областей України, переважна більшість з яких – начальники управлінь (відділів) з питань охорони здоров’я, а також головні лікарі комунальних медичних закладів.
Відкрив засідання Секції заступник міського голови Вознесенська В.Д.Луков. Він розповів присутнім про досягнення міської влади у реформуванні і розвитку галузі охорони здоров'я, соціальній сфері.
Робота Секції розпочалась з презентації учасникам паспорту сфери «Охорони здоров’я», проект якого розроблений Аналітичним центром АМУ. Документ містить аналіз існуючого правового поля досліджуваної галузі, основних законодавчих проблем органів місцевого самоврядування у ній та пропозиції щодо можливих правових шляхів їх вирішення.
Після презентації експерти галузі перейшли до обговорення проблемних питань, з якими стикаються на практиці та пропозицій щодо їх можливого врегулювання. Наразі найбільше занепокоєння, за словами доповідачів, викликають: недостатність фінансування державних програм в галузі охорони здоров'я; недосконалість нормативно-правової бази; низький рівень заробітної плати медичних працівників. Виникають проблеми і при організації та діяльності «лікарняних кас»; при запровадженні інституту сімейної медицини та підготовки кадрів для роботи на посадах сімейних лікарів.
За результатами дискусії більшість присутніх погодилась з необхідністю якнайшвидшого реформування галузі охорони здоров'я. Зокрема, прозвучали пропозиції щодо необхідності: прийняття нормативно-правового акту щодо запровадження медичного страхування; існування «лікарняних кас» як перехідного інструменту до медичного страхування.
Директор Центру комп’ютерних та медико-соціальних технологій (Київ) А.І.Галунов представив присутнім основні наукові розробки та принципові положення, які будуть втілені в проекті Закону «Про медичне страхування». Окрім цього, учасники ознайомилися з досвідом Норвегії у реформуванні галузі охорони здоров’я, який може бути використаний і в Україні.
Головний лікар Вознесенської міської лікарні М.А. Гоменюк розповів присутнім про досвід організації амбулаторії сімейного типу у місті. Учасники мали безпосередню змогу відвідали міську лікарню та ознайомитися з практикою прийомів сімейних лікарів, веденням автоматизованого документообігу, реалізацією «лікарняних доріг». За словами головного лікаря, запровадження інституту сімейної медицини дає можливість зменшити випадки госпіталізації, збільшити обсяг профілактичних заходів, знизити кількість викликів лікарів на дім, а, отже, дає змогу економити матеріальні ресурси, медикаменти, підвищувати рівень і своєчасність надання медичної допомоги.
За підсумками проведеного засідання Секції експерти Аналітичного центру АМУ доопрацюють паспорт сфери «Охорона здоров’я», який у подальшому буде використовуватися для визначення пріоритетних напрямів законопроектної роботи АМУ в рамках проекту ДІАЛОГ.

Всі новини