16.05.2016
Удосконалення механізму отримання коштів місцевими бюджетами за рахунок Державного фонду регіонального розвитку
Версія для друкуВерсія для друку

обговорювали учасники круглого столу в Мінрегіоні

13 травня 2016 року в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України відбулося засідання круглого столу на тему: «Удосконалення механізму отримання коштів місцевими бюджетами за рахунок Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР)» за участі представників Мінрегіону, Мінекономрозвитку, обласних рад, міжнародних організацій технічної допомоги, всеукраїнських асоціацій місцевого самоврядування, провідних експертів та ЗМІ. Захід проходив за ініціативи Української асоціації районних та обласних рад за підтримки Мінрегіону. Асоціацію міст України представляв аналітик проекту «ПУЛЬС» О. Пильтяй.

На засіданні обговорювалися проблеми, що виникають у процесі підготовки, затвердження та виконання місцевих та регіональних інвестиційних проектів із залученням фінансових ресурсів ДФРР, зокрема:

·       удосконалення порядку фінансування проектів з ДФРР;

·       удосконалення критеріїв розподілу коштів ДФРР за регіонами;

·       удосконалення порядку формування складу регіональних комісій з оцінки та проведення попереднього конкурсу відбору проектів.

Представники Мінрегіону О. Кучеренко, директор департаменту з питань регіонального розвитку, та Н.Бондарчук, начальник управління впровадження пріоритетних проектів будівництва, ознайомили аудиторію з пропозиціями, узгодженими з асоціаціями місцевого самоврядування щодо внесення змін до нормативно-правових актів (Бюджетний кодекс, Постанова Уряду №196, накази Мінрегіону №74 та №80), спрямовані на вирішення зазначених проблем.

В ході дискусії було обговорено пропозиції до порядку формування складу регіональних комісій, зокрема, щодо необхідності включення до їхнього складу не менш як 1/3 представників органів місцевого самоврядування та всеукраїнських асоціацій місцевого самоврядування, на чому раніше неодноразово наполягала Асоціація міст України. Обговорювалися також додаткові критерії оцінювання інвестиційних проектів і зміна порядку фінансування проектів, зокрема щодо збереження коштів ДФРР для здійснення видатків на виконання проектів у наступному бюджетному періоді.

 

Всі новини