29.06.2016
Український форум з енергоефективності'16 "Фонд енергоефективності. Ключовий START-UP УКРАЇНИ"
Версія для друкуВерсія для друку

відбувся 23 червня

23 червня в НСК «Олімпійський» відбувся Український форум з енергоефективності’16 «Фонд енергоефективності. Ключовий START—UP УКРАЇНИ». Організатор Форуму – Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Захід відбувся за участі Прем’єр-міністр України Володимира Гройсмана, Віце-прем’єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, міністрів Уряду, народних депутатів України, Голови групи підтримки України з Європейської комісії Пітера Вагнера, представників міжнародних організацій, очільників провідних міжнародних та українських і компаній, що працюють в сфері енергоефективності, представників всеукраїнських асоціацій місцевого самоврядування, територіальних громад, ОСББ і домогосподарств. Асоціацію міст України представляли аналітики ЦАРЗ І.Онищук та О.Пильтяй.

Президент України Петро Порошенко привітав учасників заходу та висловив впевненість, що Форум сприятиме розвитку в Україні енергозберігаючих технологій, зокрема, залученню інвестицій у цей перспективний сектор національної економіки.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголосив на необхідності ухвалення до кінця 2016 року необхідної нормативно-правової бази, і, запуску Фонду енергоефективності з початку 2017 року, що  дало б змогу спрямовувати частину субсидій з Державного бюджету на інвестиції у сектор енергозбереження.

Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко підкреслив, що Фонд енергоефективності створюється на засадах партнерства держави, міжнародних фінансових організацій та донорів, насамперед, для ефективної фінансової підтримки зусиль громадян щодо покращення житлових умов, скорочення витрат на енергоносії, і зміцнення енергетичної незалежності України.

У ході дискусій під час Форуму учасники обговорили проблемні питання цілей створення Фонду, законодавчої бази, фінансових інструментів, очікуваних соціально-економічних ефектів, а також можливих проблем практичного впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі.

Створення Фонду енергоефективності це — крок до європейських стандартів виробництва, постачання та споживання енергії в Україні. Фонд енергоефективності – нова ефективна, прозора та вільна від корупції установа, що створюється на засадах партнерства держави та міжнародних фінансових організацій та донорів. Його місія – захистити й підтримати громадян, покращити житлові умови людей, знизити споживання газу і рахунки домогосподарств, зробити крок до енергетичної незалежності України. Фонд залучатиме інвестиції до фінансування енергоефективних проектів. Ними стануть дешеві, довгі кредити, донорські й державні фінанси, зекономлені громадянами житлові субсидії. Крім того, Фонд пропонуватиме доступні типові проекти енергоефективності для багатоповерхівок, рекомендації для індивідуальних будинків. Дієва модель Фонду напрацьована спільно з партнерами  з ЄС та Уряду Німеччини. Його інноваційність вже відпрацьована у країнах-сусідах України: Польщі, Литві, Чехії.

Більше інформації – на сайті форуму

Всі новини