15.03.2016
Українсько-норвезький проект «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні»
Версія для друкуВерсія для друку

проводить у Києві початкову конференцію робочих груп з підвищення ефективності надання послуг в сфері освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення

(додано презентації)

У заході беруть участь близько 70 представників органів місцевого самоврядування та комунальних закладів охорони здоров"я, освіти та соціального захисту з міст-учасників проекту, а також представники профільних Міністерств, норвезькі експерти та представники Норвезької асоціації місцевих і регіональних влад.

З вітальними словами до учасників звернулися Виконавчий директор АМУ Мирослав Пітцик, Посол Норвегії в Україні Йон Елведал Фредріксен та директор Норвезької асоціації місцевих і регіональних влад Еліта Цакуле

 

Виконавчий директор АМУ Мирослав Пітцик зазначив, що робота з норвезькими колегами продовжилася у рамках проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні»: "Суть і мета нашої співпраці - на прикладі своїх колег та міст зрозуміти та виявити проблеми, які існують у сфері надання послуг органами місцевого самоврядування, знайти кращі шляхи їх вирішення, обмінятися досвідом та покращити життя у наших містах. Від такої співпраці, ми переконані, виграють і міста, і Асоціація міст України, і мешканці міст, і вся Україна".

Привітав учасників і Посол Норвегії в Україні Йон Елведал Фредріксен, який підкреслив, що Норвегія відриває "нову сторінку" співпраці з Україною разом із своїм вже надійним та досвідченим партнером - Асоціацією міст України: "Ми переконалися, що найбільш ефективна співпраця складається разом з муніципалітетами, адже таким чином проект має регіональний вплив та не залежить від політичних сил. Не дивлячись на всі складнощі, які зараз переживає Україна, - підтримка Норвегії залишається. Ми підтримуємо реформи, ми підтримуємо європейські і демократичні прагнення, які є вимогою українського народу". Також Посол Норвегії зазначив, що важливо, що у проекті буде забезпечено майже загальнонаціональне представництво - учасниами стануть міста з 22 областей України.

М.Пітцик подякував Народу Норвегії за інформаційну, інтелектуальну та матеріальну підтримку у час змін в Україні.

Директор Центру розвитку та впровадження проектів АМУ Олена Томнюк виступила з презентацією проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», який впроваджує АМУ у співпраці з Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад та Норвезьким інститутом міського і регіонального розвитку за фінансової підтримки МЗС Норвегії. Діяльність проекту передбачає річний цикл роботи груп з підвищення ефективності надання послуг у сферах освіти, охорони, соцзахисту. "Цей проект є продовженням низки спільних проектів двох партнерських асоціації органів місцевого самоврядування, але з новими містами, за новими напрямками та з додатковими видами діяльності. Головна ідея - намагатися змінити якість послуг, що надаються органами місцевого самоврядування, але на основі глибинного аналізу процесів надання послуг та задоволеності споживачів".

 

Методологію роботи мереж з ефективності учасникам презентувала Еліта Цакуле, директор Норвезької асоціації. У рамках проекту посадові особи органів місцевого самоврядування міст-учасників: оцінюватимуть якість послуг, що надаються населенню шляхом аналізу статистичних показників і проведення соціологічного опитування населення та безпосередніх надавачів послуг; готуватимуть і впроваджуватимуть плани підвищення ефективності надання послуг населенню у відповідних галузях. 
Дослідницький компонент проекту презентувала керівник Норвезького інституту місцевого і регіонального дослідження (НІБР) Тріне Мірвольд
Про організацію роботи нових мереж - його учасників, тематитику та робочий план - презентувала координатор проекту в АМУ Наталія Бескупська.

Після завершення засідання робочих груп, які сьогодні працюватимуть паралельно, представники міст підпишуть Меморандуми про участь у проекті.

 

Більше про проект

Презентації:

Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні,

Олена Томнюк,  Директор Центру розвитку та впровадження проектів АМУ

Мережі з удосконалення ефективності,

Еліта Цакуле, директор Норвезької асоціації місцевих і регіональних влад

Дослідницька частина проекту

Cистема соціальної політики: впровадження в Європі

Тріне Мірвольд, Керівник групи дослідників, Норвезький інститут міських і регіональних досліджень (НІБР)

Нові мережі: теми, міста, робочий план, методологія роботи

Наталя Бескупська, координатор проекту в АМУ

 

Всі новини