24.05.2016
Управління житловим фондом та нормативно-правове забезпечення створення і функціонування ОСББ
Версія для друкуВерсія для друку

обговорювалося у ході практикуму зі застосування законодавства в Одеському РВ АМУ в рамках проекту ПУЛЬС

20 травня в Одеському РВ АМУ у рамках проекту «ПУЛЬС» відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Управління житловим фондом. Нормативно-правове забезпечення та практичний досвід створення і функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)».

 

У роботі практикуму взяли участь фахівці міських рад, які займаються питаннями ЖКГ та ОСББ. Модератором заходу виступив Ю.Звеліндовський, директор Фонду «Місцева ініціатива».

Учасники навчального заходу докладно ознайомились із Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та змінах, внесених на його підставі до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків», Типового статуту ОСББ, затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу N 141 від 27.08.03р., Постанови КМУ №1521 від 11.10.2001 р. «Про реалізацію закону України «Про ОСББ».

Обговорюючи зміни до законодавства, учасники практикуму відзначили ряд недосконалостей як у самому законодавстві, так і наявність проблем що до реалізації діючих норм на практиці. Основною з проблем є відсутність єдиного, повного та достовірного джерела інформації з даними про власників приміщень в кожному окремому будинку. Так, місцеві БТІ, які частково володіють цією інформацією, її не надають, посилаючись на закон України «Про захист персональних даних». Електронна база даних, яку відкрило Міністерство юстиції України, також не містить повного обсягу даних. Все це дуже ускладнює процес переведення будинків на самоуправління, починаючи зі створення ОСББ.

За результатами проведених дискусій прийнято рішення звернутись до Асоціації міст України та профільного Міністерства з рядом пропозицій законодавчих змін.

 

 

 

 

 

Всі новини