01.07.2016
Уряд прийняв постанову, спрямовану на підвищення рівня оплати праці в органах місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад
Версія для друкуВерсія для друку

АМУ надавала зауваження до проекту документу і вважає, що її виконання буде ускладнено

24 червня Уряд прийняв постанову № 386 «Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268». Вказана постанова ставить собі за мету прирівняння органів місцевого самоврядування, що представляють об’єднані територіальні громади за умовами оплати праці до міст обласного значення.

АМУ висловлювала зауваження до проекту вказаної постанови і вважає, що її виконання буде ускладнене з огляду на наступні обставини.

1.       Вирішення питання у запропонований спосіб є суперечливим. Новий абзац за своєю суттю поглинається вже наявним абзацом другим пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 більш загального змісту. Також у новому абзаці не передбачено посилання на додаток 57, який встановлює розміри надбавок до посадових окладів за ранги посадових осіб місцевого самоврядування.

На нашу думку для вирішення питання варто вносити зміни до додатків 50, 51, 54, а не до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268.

2.       Проектом постанови не враховано, що додатки 50, 51 стосуються всіх міських рад та їх виконавчих органів, у тому числі й міст районного значення. Переважна більшість із наявних на сьогодні об’єднаних територіальних громад мають чисельність населення до 28 тис. чоловік. Тому у разі прийняття запропонованої редакції проекту постанови більшість органів місцевого самоврядування, що представляють об’єднані територіальні громади, потраплять у категорію «Міста, що не належать до груп за оплатою праці» (міста з чисельністю населення до 28 тис. чоловік). А у вказаній категорії перебувають виключно міста районного значення.

У проекті постанови не враховано, що для визначення умов оплати праці у містах обласного значення використовується також постанова Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 614 «Деякі питання віднесення областей та міст до груп за оплатою праці». Абзац другий примітки додатку 1 до вказаної постанови передбачає, міста з чисельністю населення до 28 тис.  чоловік, які в установленому  порядку  віднесені  до   міст   обласного значення,  відносяться  до  III  групи  міст  за оплатою праці, яка стосується міст з чисельністю населення понад 28 до 70 тис. чоловік.

Тобто без внесення змін до вказаних положень постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 614 сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, що представляють об’єднані територіальні громади, у більшості випадків не можна буде прирівняти за умовами оплати праці до міст обласного значення.

3.       Вирішення питання також повинно супроводжуватися змінами до додатку 54 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268. Після об’єднання територіальних громад сільські, селищні ради і надалі залишаються сільськими, селищними радами, якщо спеціально не застережено, що вони представляють об’єднані територіальні громади. Тому для уникнення двозначності необхідно у вказаному додатку передбачити виняток для сільських, селищних рад та їх виконавчих органів, що представляють об’єднані територіальні громади, а також виключити з нього посаду старости, яка відсутня у «звичайних» сільських, селищних радах та їх виконавчих органах.

4.       Проект постанови не враховує, що відповідно до абзацу третього підпункту "в" підпункту 1 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 сільським, селищним головам, їх заступникам та іншим керівним працівникам і спеціалістам апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів не встановлюється надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та надбавки за вислугу років.

Без передбачення у вказаному абзаці винятку для сільських, селищних рад та їх виконавчих органів, що представляють об’єднані територіальні громади, відповідні посадові особи не матимуть права на надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, яка передбачена посадових осіб всіх міських рад та їх виконавчих органів.

Центр аналізу та розробки законодавства АМУ

Всі новини