26.02.2016
Уряд схвалив постанову, яка допоможе вирішити проблеми підприємств комунальної теплоенергетики
Версія для друкуВерсія для друку

позиція АМУ підтримана

24 лютого Кабінет Міністрів схвалив Постанову «Про внесення змін до Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов’язки». Цим рішенням частково вирішиться проблема щодо забезпечення нормальної діяльності  підприємств теплопостачання.

Нагадаємо, що чинний Порядок розподілу коштів зумовив ситуацію, коли зі спеціального рахунку підприємств теплопостачання на рахунок постачальника природного газу перераховувалися майже всі отримані кошти, при цьому не забезпечувалася потреба на оплату найнеобхідніших та обов’язкових платежів, що в свою чергу могло призвести до колапсу у діяльності цих підприємств.

22 лютого Асоціація звернулася до Віце-прем'єр-міністра України Г.Зубка, наголосивши  на необхідності термінових дій для подолання кризи у галузі теплопостачання.

Експерти АМУ вважають, що прийняття змін до Порядку сприятиме стабілізації фінансово-економічного стану підприємств теплоенергетики, оскільки  під час розрахунку нормативів обов’язкового відрахування коштів постачальнику природного газу буде враховуватися обсяг непрофінансованої компенсації різниці у тарифах на виробництво  теплової енергії різниці за відповідний період, а також забезпечення необхідних витрат на оплату праці, використану електроенергію, покупну воду, мінімальний аварійний запас та зобов’язань за кредитними договорами на закупівлю природного газу і для цілей здійснення інвестиційної діяльності.

На засіданні Уряду Г.Зубко повідомив, що Мінрегіон підтримує проект Закону про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення (№2706) в частині можливості реструктуризації боргів підприємств теплопостачання перед НАК «Нафтогаз України». Мета цього законопроекту -  зменшення навантаження на підприємства та покращення системи взаєморозрахунків.  Асоціація також неодноразово наголошувала на необхідності термінового прийняття цього законопроекту.

АМУ висловлює щиру подяку Віце-прем'єр-міністру України Г.Зубку за позицію  підтримки законопроекту № 2706 та вищеназваної постанови.

 

Всі новини