05.08.2015
Уряд затвердив Перспективні плани формування територій громад Луганської, Херсонської та Дніпропетровської областей
Версія для друкуВерсія для друку

презентація Віце-прем’єр-міністра України Г.Зубка, представлена на засіданні Уряду

Проекти Перспективних планів формування територій громад Луганської, Херсонської та Дніпропетровської областей схвалені сьогодні на засіданні Уряду.

«Хочу поінформувати, яким чином реформа децентралізації перейшла від прийняття законів до реалізації та впровадження на місцях. Сьогодні я представляю на  затвердження перспективні плани формування територіальних перших громад, які вже дали згоду на об’єднання. Це ті громади, які можуть вийти на нові місцеві вибори вже з новим органом місцевого самоврядування і отримати після виборів нові виконавчі комітети», -  сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

«Вже 21 область схвалила свої плани. Закарпатська, Тернопільська та Київська області – в процесі схвалення. На кожне засідання уряду Мінрегіон подаватиме на затвердження по декілька проектів постанов про затвердження перспективних планів формування територій громад в інших областях. Але всі області дотримаються визначених законом строків по затвердженню таких планів», - запевнив Геннадій Зубко.

«Відтак подальша доля реформи в руках українського парламенту. Остаточне схвалення в 300 голосів змін до Конституції України – повністю закріпить нові повноваження за громадами», - зазначив урядовець.

«Народні депутати повинні продемонструвати волю до впровадження реформи, яка дозволить розвиватись регіонам», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр України.

Геннадій Зубко наголосив, що окрім додаткових фінансових та податкових можливостей, об’єднані громади отримають у своє розпорядження і землі в межах об’єднаних громад: «Це той ресурс, який дасть можливість залучити інвесторів, розвиватись і створити конкуренцію між громадами».

 

Перспективний план формування територій громад Луганської області передбачає створення 24 об’єднаних територіальних громад,  у які увійдуть 194 сільські, селищні та міські ради.

На Херсонщині, згідно з Перспективним планом, пропонується сформувати 41 об’єднану громаду. Сьгодні в області 298 рад: сільських – 259, селищних – 30, міських – 9.

У Дніпропетровській  області запропоновано створити 69 спроможних громад замість 348 нині існуючих місцевих рад, серед яких: сільських – 288, селищних – 40, міських – 20.

Презентація Віце-прем'єр-міністра України Г.Зубка на засіданні Уряду (5 серпня 2015 року)

Всі новини