30.10.2012
Уряд затвердив порядок формування базової мережі закладів культури
Версія для друкуВерсія для друку

 

Постановою Кабінету міністрів від 24 жовтня 2012 р. № 984 затверджено порядок формування базової мережі закладів культури. На необхідності розробки цієї постанови наголошували учасники засідань Секцій з питань культури і мистецтв.

 Порядком передбачаються основні вимоги формування базової мережі закладів культури органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; затверджується перелік документів, які подаються для включення до базової мережі закладів культури та порядок виключення із мережі; визначається інформація, яка має міститись в  переліку закладів культури. Включення закладів до базової мережі здійснюється щорічно Мінкультури на основі поданої інформації не пізніше 15 листопада.

До базової мережі закладів культури включаються комунальні заклади культури: бібліотеки, музеї, галереї, заповідники, виставкові зали, театри, філармонії, концертні організації, мистецькі колективи, кінотеатри, кіновідеопрокатні підприємства, об’єднання, палаци, будинки культури, інші клубні заклади, заклади освіти сфери культури, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (школи естетичного виховання та студії), парки культури та відпочинку тощо.

Про включення закладу культури до базової мережі Мінкультури видається довідка. Виключення закладів культури з базової мережі здійснюється за погодженням з Мінкультури згідно з переліком закладів культури, поданим органом місцевого самоврядування із зазначенням причин та обґрунтуванням необхідності такого виключення.

У постанові Уряду враховано пропозиції АМУ щодо:

- визначення переліку типів закладів культури, які мають включатись до базової мережі;

- вилучення положення про обов’язковість включення до базової мережі приватних закладів культури, оскільки для цього потрібно отримати  згоду власників.

Формування базової і загальнодержавної мережі закладів культури має на меті збереження існуючої мережі і недопущення її скорочення. Однак, наведена нижче інформація  за даними Держкомстатистики свідчить про значне зменшення кількості деяких видів закладів культури.

Види закладів культури

Кількість станом на 30.12.2010

Кількість станом на 30.12.2011

 бібліотеки

19,5 тис.

19,3 тис.

клубні заклади

18,6 тис.

18,5 тис.

професійні театри

140

133

концертні організації

83

82

музеї

546

570

демонстратори фільмів

2,2 тис.

2,2 тис.

 зоопарки

7

7

цирки

10

10

Враховуючи значне скорочення кількості закладів культури,  з метою збереження їх кількості і підтримки діяльності, у лютому 2012 року Верховною Радою України був прийнятий мораторій на заборону закриття закладів комунальної та державної форми власності у сільській місцевості до кінця 2015 року. Однак, збереження закладів культури має відбуватись не лише шляхом заборони їх ліквідації, але і надання державою  фінансової підтримки органам, які здійснюють їх утримання.

 

 

Аналітичний центр

Асоціації міст України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всі новини