30.05.2016
В Чернівцях відбулась регіональна платформа розвитку місцевого самоврядування
Версія для друкуВерсія для друку

у рамках проекту ПУЛЬС

27 травня Чернівецьке РВ АМУ провело засідання регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування на тему: «Проект Закону України щодо змін до Конституції України в частині децентралізації влади». У засіданні взяли участь керівники органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади області, народний депутат М.Федорук, представники ЗМІ.

 

Присутніх привітали заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Олег Стецевич, перший заступник голови облради Інга Маковецька, голова Чернівецького РВ Асоціації міст України - Чернівецький міський голова Олексій Каспрук.

Народний депутат України Микола Федорук розповів про те, що на розгляді у Верховній Раді України перебуває низка законопроектів, які розроблені, в тому числі, фахівцями АМУ та покликані прискорити процес децентралізації. «Так, законопроект 4390 врегулює питання створення об’єднаних громад з населених пунктів різних районів, законопроект 4355 надасть громадам, що об’єднались, можливість розпоряджатись землею поза межами населених пунктів.Низка законопроектів повинна врегулювати питання виборів старост та довиборів у об’єднаних громадах», - зауважив народний обранець. За його словами, профільний Комітет Верховної Ради працює над тим, щоб ці законопроекти стали законами у найближчий час.    

Голова Сокирянської об’єднаної громади Василь Равлик зупинився на питанні бюджетної децентралізації. Він відзначив, що об’єднані громади отримали додаткові ресурси і тепер працюють над ефективним їх використанням. У 2016 році дохідна частина місцевих бюджетів десяти об’єднаних громад Чернівецької області склала 235 млн. грн. (у 2015 році складала 29,4 млн.грн.). При цьому за рахунок надходжень ПДФО власні доходи об’єднаних громад зросли до 61,4 млн. грн.За даними Департаменту фінансів облдержадміністрації, всі об’єднані громади Чернівецької області перевиконали планові показники по доходам загального фонду місцевих бюджетів за I квартал 2016 року. Голова Великокучурівської громади Василь Тодеренчук розповів про досвід обрання старост у їхній об’єднаній громаді.

В обговоренні порушених питань взяли участь присутні голови об’єднаних громад, міські та сільські голови. Учасники платформи відзначили необхідність прискорення розгляду Верховною Радою України низки законопроектів, які покликані прискорити процес децентралізації та спростити утворення об'єднаних громад.

Захід проводився в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Всі новини