18.04.2016
В. Гройсман: Змінити умови життя людей ми можемо тільки спільними зусиллями органів місцевого самоврядування і держави
Версія для друкуВерсія для друку

децентралізація залишається одним з пріоритетів у діяльності уряду

Представляючи Програму діяльності Кабінету Міністрів України на засіданні Верховної Ради, Володимир Гройсман наголосив на важливості співпраці органів місцевого самоврядування та держави.

«Я вважаю, що змінити умови життя людей ми можемо тільки спільними зусиллями органів місцевого самоврядування і держави. З ідеєю децентралізації я прийшов у центральну владу два роки тому і весь цей час послідовно її реалізовував», – зазначив Прем’єр-міністр України.

Серед перших досягнень, які вже має на своєму рахунку реформа, очільник Уряду назвав фінансову децентралізацію і запуск процесу об’єднання громад. Одне з ключових завдань на цей рік, за словами В. Гройсмана, – остаточно сформувати чітку модель розподілу повноважень за рівнями (місцевий, субрегіональний, регіональний) за принципом субсидіарності і закріпити за повноваженнями фінансові джерела.

«Цю роботу ми розпочинали з нашими польськими колегами ще у 2014 році. Ми повинні чітко визначити, хто за що відповідає – в освіті, охороні здоров’я, культурі, комунальному господарстві, екології. Це серйозна і кропітка робота, яка передбачає зміни у декеілька сотень законів і  підзаконних актів», – підкреслив він.

Крім того, на думку високопосадовця, будь-які секторальні реформи приречені, якщо не включити в них енергію місцевих громад. В першу чергу йдеться про дві критично важливі для сучасної України реформи – охорони здоров’я та освіти.

«Спільними зусиллями Міністерства освіти і науки органів місцевого самоврядування ми маємо запустити також якісну реформу системи освіти. Я радий, що Ліля Гриневич, керівник відповідногопрофільного комітету, яку ми добре знаємо, прийняла пропозицію очолити Міністерство освіти і науки, і тепер на її плечі ляже реалізація в життя тих напрацювань, які уже були зроблені, і подальші кроки, щоб ця реформа відбувалась системно.

Я лише хочу наголосити – у наших дітей не буде другого шансу прожити дитинство, отримати освіту. І які б важкі часи ми не переживали, ми повинні зробити все, щоб ці роки для наших дітей не були втрачені, зробити все, щоб виростити здорове і добре підготовлене до життя нове покоління», – сказав В. Гройсман.

 

Всі новини