20.08.2014
В Іллічівську працювала Секція АМУ з питань земельних ресурсів
Версія для друкуВерсія для друку

підсумки засідання

Захід відбувся 14-15 серпня 2014 року за участю представників виконавчих органів міських рад з питань земельних ресурсів в рамках проекту USAID «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні» (ДІАЛОГ), який реалізується спільно з Асоціацією міст України.

Учасники Секції обговорили проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо активації проведення земельних торгів», надісланий Держземагентством України на погодження АМУ, та підтримали його в частині:

  • дерегуляції закупівель послуг з виконання робіт із землеустрою, оцінки земель у процесі підготовки лотів до продажу земельних ділянок державної чи комунальної власності та визначення виконавця земельних торгів (зміни частини шостої статті 136 Земельного кодексу України);
  • можливості відшкодовування витрат виконавцю торгів на проведення земельних торгів як за рахунок місцевих бюджетів, так і за рахунок коштів, що сплачуватимуться покупцем лота.

Разом з тим, висловлено зауваження до положень Законопроекту щодо:

  • укладання договорів оренди земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну права оренди (діюча редакція Земельного кодексу України - найвищий розмір річної орендної плати);
  • виключення з переліку документів, що зазначаються в оголошенні, містобудівних умов та обмежень;
  • вимоги укладання договорів купівлі-продажу земельної ділянки між організатором земельних торгів і переможцем земельних торгів безпосередньо в день проведення торгів.

Висновок до цього Законопроекту буде надіслано Державному агентству земельних ресурсів України.

В ході засідання обговорено необхідність врегулювання питання проведення реєстрації припинення дії договорів оренди землі шляхом їх розірвання, укладених до 1 січня 2013 року. Адже інформація про такі договори відсутня в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, тому провести відповідні реєстраційні дії неможливо. Представники міст вважають за доцільне повноваження щодо проведення реєстрації припинення дії таких договорів оренди землі покласти на управління Держземагентства, оскільки саме вони володіють повною інформацію з цього питання.

Не залишилась поза увагою учасників і проблема відсутності підстав для скасування державної реєстрації земельних ділянок комунальної власності в Державному земельному кадастрі за рішенням органу місцевого самоврядування. Наявність можливості скасувати держреєстрацію за заявою власника-органу публічної влади значно спростила б процедуру формування нової земельної ділянки на місці попередньо сформованої у зв"язку із значним спрощенням процедури оформлення документації із землеустрою.

За результатами засідання напрацьовано пропозиції щодо необхідних змін до Законів України «Про державний земельний кадастр», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», які будуть передані АМУ членам міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток місцеве самоврядування» для подальшого внесення до парламенту.

Також місцеві фахівці обмінялися досвідом з питань:

  • оформлення земельних ділянок у власність та користування об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, гаражними кооперативами;
  • внесення змін до договорів оренди у зв’язку із зміною нормативної грошової оцінки населеного пункту;
  • оформлення права власності на земельні ділянки під об’єктами нерухомості, що перебувають у спільній комунальній власності.
Всі новини