06.10.2014
В Івано-Франківську відбулося засідання Секції АМУ з питань охорони здоров'я
Версія для друкуВерсія для друку

В Івано-Франківську 30 вересня – 1 жовтня 2014 року відбулося засідання Секції з питань охорони здоров'я. У заході взяли участь керівники та заступники структурних підрозділів з питань охорони здоров'я з міст-членів АМУ: Житомира, Запоріжжя, Івано-Франківська, Луцька, Києва, Кривого Рога, Сум, Тернополя, Чернівців, Хмельницького, а також 6 головних лікарів комунальних закладів охорони здоров'я міста Івано-Франківська.

З вітальним словом до присутніх звернувся керуючий справами виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради А.Лис. Начальник управління охорони здоров'я, головний лікар Івано-Франківської міської центральної лікарні Т.Масляк розповів присутнім про мережу комунальних закладів охорони здоров'я, стан фінансування галузі, а також особливості діяльності міської Лікарняної каси. Крім того, на засіданні Секції були присутні заступник Івано-Франківського міського голови М.Верес, директор Департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА Р.Мельник, завідувач кафедри соціальної медицини, організації охорони здоров’я і медичного правознавства «Івано-Франківський національний медичний університет», професор О.Децик.

Аналітик Асоціації міст України В.Карабутова представила учасникам засідання для обговорення проекти нормативно-правових актів, які можуть вплинути на повноваження органів місцевого самоврядування:

  • законопроект "Про Лікарняні каси" (№4560а), яким передбачається:

- визначення статусу Лікарняної каси, як членської, незалежної, неурядової, некомерційної, неприбуткової, неполітична організація, заснована фізичними та юридичними особами (крім органів державної влади;

- особливий порядок реєстрації Лікарняної каси як юридичної особи;

- порядок набуття та припинення членства у Лікарняній касі, права та обов’язки членів лікарняної каси;

- органи управління Лікарняною касою, їх повноваження; порядок їх обрання чи призначення;

- види майна, капіталу, резерву та інших фондів лікарняної каси;

- порядок здійснення діяльності.

Присутні висловились, що пропоновані законопроектом норми носять декларативний характер та визначає статус Лікарняних кас виключно як громадських організацій. Законопроект потребує значного доопрацювання, в тому числі визначення норм щодо здійснення фінансування, порядку компенсацій за надані медичні послуги.

  • законопроект «Про внесення зміни до статті 17 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" щодо господарської діяльності закладів охорони здоров’я" (№4218а), яким передбачається запровадження заборони державним і комунальним закладам охорони здоров’я іншої, ніж медична практика, господарської діяльності.

За результатами обговорення законопроект не підтримано. Адже ним передбачається обмеження прав комунальних закладів на здійснення діяльності щодо надання послуг у сфері медицини та можливості закладам мати власні надходження від надання платних послуг.  

  • законопроект "Про державне соціальне медичне страхування", який розміщений на сайті МОЗ для громадського обговорення.

За результатами обговорення  вирішено підтримати розробку законопроекту, але є потреба в його доопрацювання. Зокрема, в частині порядку укладання договорів, видачі посвідчень про застраховану особу, формування складу та визначення кількості керівних органів Фонду страхування, зміни казначейського обслуговування платежів. В ході дискусії було висловлено також пропозиції щодо прискорення ухвалення законопроекту та введення його в дію не з 2018 року, а раніше.

Присутній на засіданні Секції начальник Управління реформ системи охорони здоров'я Міністерства охорони здоров'я України К.Надутий представив присутнім проект Концепції нової системи охорони здоров'я. Обговорення проекту Концепції викликало жваву дискусію щодо розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування  з організації надання первинної, вторинної рівня медичної допомоги та здійснення її фінансування.

Учасники засідання, виходячи з актуальності реформування системи охорони здоров’я насамперед на місцевому рівні, висловили наступні пропозиції з вирішення проблемних аспектів реформування та удосконалення нормативно-правових актів:

- розробити і ухвалити Закони України "Про заклади охорони здоров'я", "Про загальнообов’язкове медичне страхування";

- розробити і затвердити державні стандарти надання медичних послуг, зокрема їх фінансову складову;

- розробити державну програму з надання фінансової допомоги місцевим бюджетам на період 2015-2019 роки для впровадження сімейної медицини та створення мережі амбулаторій загальної практики-сімейної медицини;

- розробити типові статути державних та комунальних закладів охорони здоров'я;

- розробити типовий контракт з керівником державного та комунального закладу охорони здоров'я;

- розробити типовий договір на медичне обслуговування населення інших адміністративно-територіальних одиниць;

- розробити порядок визначення обсягу фінансування та порядку розрахунків за медичне обслуговування населення інших адміністративно-територіальних одиниць;

- скасувати мораторій, запроваджений Законом України "Про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров'я";

- визначити основні критерії ефективності заходів із реформування системи охорони здоров'я у пілотних регіонах, насамперед економічних та медичних, з метою поширення найкращого досвіду на всій території держави;

- запровадити  електронну система ведення медичної документації;

- запровадити єдину всеукраїнську медичну електронну мережу обліку хворих;

- змінити систему контролю за фармацевтичними препаратами;

- удосконалити систему кадрового забезпечення, підготовки спеціалістів, лікарів загальної практики-сімейних лікарів;

-  ввести примусове лікування пацієнтів з відкритою формою туберкульозу.

За результатами засідання Секції з питань охорони здоров'я вирішено направити сформовані пропозиції щодо проектів обговорених нормативно-правових актів, та ініціювати перед Міністерством охорони здоров'я України вирішення існуючих проблемних аспектів у сфері охорони здоров'я.

На наступний день засідання Секції з питань охорони здоров'я в рамках вивчення досвіду з організації діяльності міських закладів охорони здоров'я міста Івано-Франківська керівники управлінь відвідали:

- Центральну міську клінічну лікарню;

- амбулаторію  загальної практики-сімейної медицини  міської поліклініки №3;

- амбулаторію загальної практики-сімейної медицини  поліклініки №1.

 

Дивитися відеосюжет

Аналітичний центр

Асоціації міст України

Всі новини