24.05.2016
В Івано-Франківську відбувся практикум щодо організаційно-правові засади роботи міської, селищної, сільської рад та їхніх виконавчих органів
Версія для друкуВерсія для друку

у рамках проекту ПУЛЬС

В Івано-Франківському РВ АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Організаційно-правові засади роботи міської, селищної, сільської рад та їх виконавчих органів». Захід відбувся у рамках проекту ПУЛЬС.

Участь у семінарі взяли представники РВ, регіональні консультанти проекту ПУЛЬС, заступники міських голів, керівники структурних підрозділів, депутати місцевих рад та інші експерти.

Слухачі докладно ознайомилися з принципом роботи виконавчих органів місцевих рад, їх структурних підрозділів (департаментів, відділів, управлінь). На семінарі було обговорено нормативно-правові акти, що регламентують роботу відповідної ради та її виконавчих органів, а також питання делегування повноважень місцевому самоврядуванню.

Консультант з правових проекту ПУЛЬС Марія Баран, зазначила, що сьогодні організаційно-правові засади роботи міської, селищної, сільської рад та їх виконавчих органів визначено в Конституції України, Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших нормативно-правових актах. Проте, за її словами, в контексті реформи децентралізації доцільно зазначити, що  організаційно-правова основа місцевого самоврядування потребує вдосконалення з огляду на створення добровільно об’єднаних територіальних громад. «Потрібно внести зміни до Конституції України в частині децентралізації, про що вже не одноразово наголошували, більш чіткіше прописати повноваження старости. Зробити організаційно-правові засади стійкими та знизити можливість використання правових колізій як засобу дискредитації реформи», – підкреслила експерт.

У свою чергу, регіональний аналітик Центру аналізу та розробки законодавства АМУ Юрій Стефанчук звернув увагу, що органи місцевого самоврядування в особі об’єднаних територіальних громад отримали значні бюджетні можливості для виконання делегованих центральною владою повноважень. «За перший квартал бюджетного періоду всім об’єднаним громадам притаманне перевиконання бюджетів», – наголосив Юрій Стефанчук.

 

Всі новини