10.06.2016
В Миколаєві відбулась регіональна платформа розвитку місцевого самоврядування
Версія для друкуВерсія для друку

8 червня у Миколаївському РВ АМУ в рамках  проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, відбулось засідання Миколаївської регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування на тему: «Посилення конституційно-правового статусу місцевого самоврядування шляхом прийняття змін до Конституції».

У роботі платформи взяли участь народний депутат України Т.Кремінь, представники обласної державної адміністрації, голови міст-членів регіонального відділення, депутати обласної та міської рад,  науковці–фахівці з питань державного управління, представники ЗМІ.

 

Відкриваючи захід, голова Миколаївського РВ АМУ, Миколаївський міський голова О.Сєнкевич відзначив, що місцеве самоврядування – це особлива публічна влада, найближча до людей, і саме від неї залежить соціально-економічний розвиток міст та територіальних громад: «проведення зустрічей представників органів місцевого самоврядування з народними депутатами України, науковцями і представниками галузевих інституцій для нас, міських голів, надзвичайно важливе. Разом ми будемо шукати шляхи розв’язання існуючих проблем».

Керівник апарату обласної державної адміністрації А.Ничипорчук наголосив на актуальності проведення такої зустрічі та важливості внесення змін до Конституції України, зокрема проведення децентралізації. Незважаючи на те, що в області створена лише  одна об’єднана територіальна громада – Куцурубська - процес з виконання Перспективного плану наразі на Миколаївщині активізувався.

Директор інституту державного управління Чорноморського державного університету ім.Петра Могили, доктор наук з державного управління В.Ємельянов підкреслив, що найголовнішим з елементів децентралізації влади є об’єднання територіальних громад. Він також зупинився на чинниках, що гальмують цей процес: «хоча в Україні прийнято необхідні базові нормативні акти, ратифіковано Європейську Хартію місцевого самоврядування, більшість територіальних громад за відсутністю матеріально-технічної бази не спроможні виконувати всі повноваження органів місцевого самоврядування. За 23 роки кількість сільського населення скоротилася на три мільйони осіб, кількість населених пунктів – на 360 одиниць, а кількість рад збільшилася на 1067, що свідчить про розбалансування системи місцевого самоврядування. Від 70% до 90% сільських, селищних рад дотаційні. Реформа з децентралізації іде не системно. Подальше реформування включає в себе відповідні зміни не тільки до Конституції України, а й  прийняття змін до низки базових нормативно-правових актів».

Про суть необхідних змін до Конституції та стан прийняття відповідних законопроектів розповів народний депутат України Т.Кремінь: «поява Куцурубської територіальної громади – це великий позитив. Із великим задоволенням спостерігаю за тим, як ведеться робота зі створення об’єднаної територіальної громади Баштанщини. Активно над просуванням адміністративних реформ працює Олександр Сєнкевич, аналогічна ситуація у багатьох районах області». На думку депутата, проведення таких зустрічей є надзвичайно ефективною допомогою в обговоренні законодавчих ініціатив та регуляторних актів у парламенті, та запропонував залучати до   цієї роботи громадський сектор. Підтримка з боку громадського сектору має стати одним з рівнів співробітництва органів місцевого самоврядування та органів державної влади: «після Революції Гідності громадянське середовище в Україні стало абсолютно іншим. Ми бачимо безліч асоціацій учасників АТО, організацій вимушених переселенців, ради волонтерів, людей, які тримають руку на пульсі країни. Ми повинні їм довіряти, бо слід говорити не лише про економічну децентралізацію, а й про децентралізацію ініціатив».

  

Первомайський міський голова Л.Дромашко та Баштанський міський голова І.Рубський поділились з присутніми проблеми, з якими вони  зіткнулись у спробі об’єднання декількох сільських рад та міста в одну об’єднану територіальну громаду.

Окремо учасники заходу обговорили питання розширення повноважень органів місцевого самоврядування у сфері надання адміністративних послуг, реформи освіти, охорони здоров’я та соціального захисту населення.

У ході активної дискусії учасники засідання регіональної платформи об’єдналися у думці, що прискорення процесу внесення змін до Конституції України, сприятиме на подальший розвиток місцевого самоврядування та формування ефективного механізму публічної влади на місцевому та регіональному рівнях.

 

 

 

 

 

 

 

 

Всі новини