21.06.2016
В Одесі розпочався ХІІ Український муніципальний форум
Версія для друкуВерсія для друку

сьогодні - День Діалогу з органами державної влади

В Одесі розпочав роботу ХІІ Український муніципальний форум. Серед учасників, яких зібралось майже 300, – голови громад-членів АМУ, представники парламенту, уряду та профільних міністерств, а також проектів міжнародної технічної допомоги – партнерів АМУ, експертного середовища. 

Сьогодні в програмі - День діалогу з органами державної влади (проводиться в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).

З початком Форуму привітав учасників Голова АМУ В.Кличко. У своєму виступі він наголосив, що співпраця міст з органами виконавчої державної влади і парламентом повинна бути більш ефективною (читати більше).

Перший заступник Глави Адміністрації Президента України В.Ковальчук зачитав вітальне слово учасникам Форуму від Президента України і зазначив, що Україна вперше в новітній історії відійшла від "деструктивної радянської моделі прийняття рішень, коли відповіді на найважливіші питання життя окремих регіонів та їх жителів давалися "з центру" без урахування культурної, економічної, соціальної та географічної специфіки". Представник Адміністрації Президента запевнив, що децентралізаційна реформа є одним з пріоритетів для Глави держави. 

Народний депутат України М.Федорук озвучив вітання від Голови Верховної Ради України та висловив сподівання, що Форум додасть нового імпульсу процесам добровільного об’єднання територіальних громад, секторальної децентралізації, окреслить нові перспективи для місцевого економічного розвитку.

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Г.Зубко повідомив, що у січні-травні 2016 року доходи місцевих бюджетів загалом зросли в середньому по Україні на 48,8% (у порівнянні з аналогічним періодом минулого року), а доходи бюджетів 159 ОТГ із трансфертами у 2016-му зросли більш ніж у п’ять разів, до  4,55 млрд грн. 

«Ми передаємо на місця – об’єднаним територіальним громадам – повноваження та гроші. Ці два кити децентралізації дозволять місцевим громадам самостійно визначати рішення та втілювати їх у життя. Реальний вимір реформи вже відчувають об’єднані територіальні громади та  їхні мешканці. Переконаний, що успішність реформи напряму залежить від активності місцевого самоврядування», — наголосив Г.Зубко.

Також Віце-прем"єр-міністр у своєму виступі зупинився на питаннях функціонування ДФРР, Фонду енергоефективності та проблемах громад з містобудівною документацією (читати більше).

Учасників форуму також привітав мер міста Одеса Г. Труханов. "Вже два роки минуло з дня презентації Стратегії сталого розвитку "Україна - 2020". Ми бачимо, що реформи активно йдуть - і це головне. Фінансова децентралізація влади дає свої позитивні результати. Одеса перевиконує бюджет. Наразі наше завдання - ефективно реалізовувати ті повноваження, які передала нам державна влада", - зазначив він.

Про стан і проблеми реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади говорила Чугуївський міський голова, Голова Комітету Правління АМУ з питань впровадження реформи місцевого самоврядування Г.Мінаєва. Вона звернула увагу на те, що консолідація громад в деяких інших країнах також розпочиналася на добровільних засадах, але закінчувалася завжди адміністративним об’єднанням тих, хто добровільно об’єднуватися не поспішав. Пора і нашій державній владі думати саме про таке завершення реформи. Адже цей процес не повинен тривати надто довго, - наголосила Г.Мінаєва.

«Майже не чути в цьому році якихось серйозних інформаційно-агітаційних заходів, які б переконували і лідерів громад, і самих громадян об’єднуватися з іншими в спроможні громади. А класика жанру здійснення подібних реформ свідчить, що тут без постійної інформаційної підтримки ніяк», - зазначила міський голова. Завершуючи виступ, Г.Мінаєва висловила свою підтримку ініціативі Асоціації міст України щодо проведення в громадах "Децентралізаційного марафону" і передала слово Виконавчому директору Асоціації міст України М.Пітцику.

Виконавчий директор АМУ М.Пітцик оголосив присутнім про старт нової ініціативи Асоціації – «Децентралізайційного марафону» (читати далі).

Далі робота Дня Діалогу продовжилася у форматі трьох сесій: «Місцеві фінанси», «Соціальні послуги» та «Галузеві реформи», на яких учасники Форуму обговорили з представниками органів центральної державної влади здобутки і наступні кроки у фіскальній та галузевій децентралізації.

 

Всі новини