08.11.2012
В парламенті зареєстровані законопроекти, що пропонують комплексний підхід до вирішення проблеми переробки сміття
Версія для друкуВерсія для друку

6 листопада в парламенті зареєстровано два законопроекти, які сприятимуть вирішенню однієї з найгостріших комунальних проблем - проблеми переробки сміття. Це законопроекти:

Як вказано в пояснювальній записці до законопроектів, їх метою є подальший структурний  розвиток в Україні сфери поводження з відходами, запровадження новітніх технологій утилізації твердих побутових відходів, їх максимального повторного залучення у господарський оборот як вторинних ресурсів та альтернативного джерела енергії, а також стимулювання екологічних інвестицій.

Зокрема, законопроектом № 11402 запропоновано ввести збір на розвиток перероблення твердих побутових відходів з виробників та імпортерів упаковки та товарів в упаковці. Оплату збору передбачається зробити обов’язковою для юридичних осіб незалежно від форми власності та фізичних осіб-підприємців, які здійснюють виробництво упаковки на території України та/або імпортують упаковку (окремо або разом з товарами). Ставка збору визначається залежно від матеріалу, з якого виготовлено упаковку

В свою чергу, законопроектом №11405 пропонується прийняти зміни до Бюджетного кодексу України з метою цільового та ефективного використання коштів, які надійшли від збору на розвиток перероблення твердих побутових відходів.  Зокрема, пропонується передбачити, що кошти, які надійшли від збору на розвиток перероблення твердих побутових відходів  зараховуються до спеціального фонду Державного бюджету України. Також пропонується встановити, що з Державного бюджету України здійснюються видатки на переробку твердих побутових відходів кваліфікованими переробниками.

 

 

 

Всі новини