14.07.2016
В Україні впровадять нову систему екологічного врядування
Версія для друкуВерсія для друку

Мета нової екологічної політики Міністерства екології та природних ресурсів України – створити систему екологічного врядування для збереження довкілля та сталого розвитку, а також гармонізація українського законодавства з законодавством ЄС. 

Про це заявив Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів України, під час презентації свого політичного порядку денного в Українському кризовому медіа-центрі. На цьому шляху є ряд проблем. «Це неефективна система державного нагляду, неправильне поводження з відходами, непрозоре та неефективне використання надр, неврахування потенціалу зони відчуження, відсутність державної політики зі змін клімату», – зазначив Міністр.

Наразі Міністерство готує концепцію державного природоохоронного контролю. Так, створять державну природоохоронну службу, територіальні підрозділи якої поділятимуться на еколого-ресурсні округи. Планують скасувати екологічний контроль у митній зоні, ввести автоматизовану та відкриту систему реєстрів природокористувачів та небезпечного виробництва, а також передати певні функції на місця та ввести там громадську посаду «екологічного шерифа». Пріоритетами є також виконання Паризької угоди, вироблення низьковуглецевої стратегії, а також прийняття нового кодексу про надра та стратегічне планування у цій сфері. 

За результатами презентації відбулося обговорення пріоритетів майбутніх змін та проблем, які гальмують реформи у природоохоронній сфері. 

За інформацією офіційного сайту Мінекології України

Всі новини