31.10.2014
Відбулося засідання фінансистів міст України
Версія для друкуВерсія для друку

29-30 жовтня у Черкасах

Захід проводився в рамках проекту ДІАЛОГ "Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні", що АМУ спільно реалізує з USAID.

Міський голова Черкас Сергій Одарич привітав учасників зібрання з перебуванням у місті та зауважив, що, на жаль, нам усім доводиться жити в час постійних змін та щорічного прийняття нових законів. «Завершилися вибори до Верховної Ради України. І сьогодні головні гравці політичних перегонів оприлюднюють проекти коаліційних угод, в яких першочерговим завданням ставиться проведення податкової і бюджетної реформ та здійснення політики децентралізації влади. Власне, цих змін вимагають життєві реалії. Ми з вами є свідками підсилення місцевого самоврядування. Щодо його подальшого розвитку, то я з оптимізмом дивлюсь у майбутнє. Буде внесено зміни до Бюджетного та Податкового кодексів, Конституції України. І хоч країну ще трохи лихоманитиме, адже у березні наступного року мають відбутися вибори до місцевих рад, та я переконаний, що після повного перезавантаження влади розвиток українських міст набуде реального змісту», – зауважив Сергій Одарич.

Він запропонував гостям вишукати час у графіку роботи та ознайомитися з реалізацією в Черкасах низки проектів, з допомогою яких у місті вдалося вирішити кілька важливих питань. Це, зокрема, запровадження системи збору сміття з приватного сектору, проекти з енергозбереження та інші.
Головні завдання, що стояли перед учасниками засідання - це обговорення законопроектів про внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів України щодо бюджетної децентралізації. Також фінансисти сформували пропозиції щодо внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» та на 2015 рік та визначили основних напрямки в розробці нормативно-правових актів щодо зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування.
Директор Центру аналізу та розробки законодавства АМУ Олександр Слобожан детально поінформував учасників зібрання про співпрацю Асоціації міст України з міністерствами та Кабміном в цілому. Він доповів, які зі спільно напрацьованих із фінансистами міст України питань вже вдалося втілити в життя, а що потрібно ще вирішувати.
Директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган презентувала колегам як наповнюється міська казна Черкас та поділилася проблемами, що мають місце і в більшості інших міст України.
Напрацьовані в Черкасах матеріали та конструктивні пропозиції стануть основою для надання пропозицій при внесенні змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» та формуванні проекту Державного бюджету на 2015 рік.
 
Всі новини