07.10.2014
Відбувся навчальний візит до Львова для вивчення досвіду міської ради щодо підтримки розвитку жіночого підприємництва
Версія для друкуВерсія для друку

1-2 жовтня у Львові

Захід організовано в рамках спільного проекту Асоціації міст України та Федерації канадських муніципалітетів «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ) за фінансової підтримки уряду Канади.

1-2 жовтня представники міст-членів АМУ з 9 областей України - Київської, Дніпропетровської, Вінницької, Волинської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Одеської та Чернігівської (всього 26 осіб, з них – 20 жінок, 6 чоловіків) - відвідали місто Львів – з метою вивчення досвіду Львівської міської ради щодо підтримки розвитку жіночого підприємництва.

Програма навчально-ознайомчого візиту включала різноманітні заходи: Круглий стіл «Жіноче підприємництво як чинник економічного зростання та підвищення якості життя громади»; відвідування підприємства з пошиття взуття «Левус» і зустріч з його власницею - пані Любою Левус; відвідування Бізнес-інкубатор Startup Depot; Круглий стіл «Можливості та виклики на шляху підприємницької діяльності жінок», що проходив в рамках виставки-ярмарку «Львівський товаровиробник» і був включений до програми виставки.

Відкрив Круглий стіл з обговорення питань підтримки жіночого підприємництва Львівський міський голова Андрій Садовий.

Заступник директора департаменту економічної політики Львівської міської ради, начальник відділу економічного розвитку Вікторія  Довжик розповіла про стратегії, програми, заходи, які впроваджуються у Львові на підтримку розвитку жіночого підприємництва. При цьому пані Довжик зосередила увагу на співпраці міської ради з організаціями громадянського суспільства, підкреслила внесок неурядових інституцій в активізацію підприємницької діяльності жінок.     

З результатами реалізації проекту «Жінки у підприємництві», який впроваджував департамент економічної політики спільно з БФ «Центр підтримки ініціатив» ознайомила присутніх заступник начальника відділу економічного розвитку Галина Заяць. Було, зокрема, зазначено, що  в результаті 3-х-ступеневої навчальної програми 56 жінок стали більш компетентними, вмотивованими на підприємницьку діяльність; 15 учасниць відкрили власний бізнес; для дистанційного консультування жінок  було створено електронну скриньку; на сайті Львівської міськради, у розділі Економіка з’явилася рубрика «Жінки у підприємництві».

Було також зосереджено увагу на започаткуванні інституційних механізмів підтримки жіночого підприємництва: при Координаційній раді з питань розвитку підприємництва створено Комітет з ҐР; питання рівності включено до Програми розвитку підприємництва на 2014-2016 рр., що забезпечить сталість результатів реалізації проекту.

Любов Максимович, директор Західноукраїнського центру "Жіночі перспективи", поінформувала про чисельні програми і заходи, реалізовані Центром на підтримку участі жінок у підприємництві; зазначила переваги використання місцевою владою інтелектуального, творчого та особистісного потенціалу представників неурядового сектору. При цьому підкреслила значення громадського моніторингу для ефективної діяльності органів місцевого самоврядування.

Учасники Круглого столу погодилися, що конструктивна співпраця місцевої влади з організаціями громадянського суспільства може стати рушієм розвитку жіночого підприємництва, а відтак - економічного зростання та підвищення якості житті громад.

Надзвичайно яскраві враження в учасниць(-ків) заходу залишилися після відвідування Бізнес-інкубатора Startup Depot, де представникам креативних індустрій та фрілансерам надається робочий простір, фахова менторська підтримка, а також фінансування на розвиток проектів.

За словами керівника Стартап Депо Максима Лисака, завдяки енергії та зусиллям дуже багатьох людей та організацій, в тому числі Львівської міської ради, Інституту Міста, приватного бізнесу, фінансової підтримки Проекту МЕРМ,  власне ініціативі його засновників - створено це особливе середовище, в якому стартап-команди розробляють бізнес-проекти,обмінюються ідеями та досвідом.

Учасники візиту переконалися, що вже сам простір Стартап Депо спонукає до нових ідей: всі кімнати пофарбовані в різний колір, на стінах можна писати крейдою та будувати плани майбутніх проектів, є переговорні кімнати, один великий open space, кухня та ще багато оригінальних  і надихаючих дрібничок.

Олександр Кобзарев, директор Інституту Міста- структури, що об’єднала та запустила процес створення Бізнес-інкубатора, розповів про внесок експертного аналітичного середовища у пошук нових механізмів розвитку жіночого підприємництва; поінформував про врахування питань рівності у політиці та програмах Інституту міста і Бізнес-інкубатора: дотримання паритетного представництва у складі стартап-команд, ІТ-тренерів; врахування можливостей та потенціалу жінок у розробці інновацій, бізнес-проектівз високою доданою вартістю тощо.

Було зазначено, що у планах – створення бізнес – центру для жінок-підприємниць, розробка проектів соціально-відповідального бізнесу, спрямованого на врахування потреб вразливих груп громадян.

Під час відвідування Компанії ЛЦ, ТзОВ «Левус», учасниці/ки візиту мали можливість поспілкуватися і з працівниками взуттєвої фабрики- робітниками, модельєрами, маркетологами, і з його власницею- пані Любою Левус, яка розповіла про свій шлях до успіху, про можливості  та перешкоди  на шляху підприємницької діяльності жінок.

У ході другого дня візиту представники органів місцевого самоврядування мали можливість познайомитися з Львівськими виробниками, серед яких було багато жінок, поставити їм запитання щодо можливостей та перешкод на шляху розвитку підприємств.

Під час Круглого столу «Можливості та виклики на шляху підприємницької діяльності жінок», що проходив в рамках виставки-ярмарку «Львівський товаровиробник», обговорювалися стратегії та інструменти підтримки жіночого підприємництва; підкреслювалося значення спеціальних програм для жінок, які б враховували особливі потреби жінок: гнучкий графік, тривалість занять, можливість дистанційного навчання, позитивні  приклади, наставництво.

Юлія Романів, учасниця ініціативи «Жінки у підприємниці», яка після навчального курсу відкрила власну справу, поділилася особистими міркуваннями щодо отриманих уроків та майбутніх можливостей. Вона підкреслила значення зустрічей з успішними підприємницями у започаткуванні бізнесу та його просуванні.

Представники органів місцевого самоврядування - учасниці(/ки) навчально-ознайомчого візиту переконалися в необхідності впровадження у містах програм підтримки жіночого підприємництва, адже жінки-підприємниці вносять вагомий внесок векономічне зростання міст та підвищення якості життя громадян, що загалом сприятиме покращенню іміджу України як цивілізованої демократичної держави.

 

Всі новини