22.11.2012
Відхилено законопроект про запровадження виховання регіональними мовами у дошкільних навчальних закладах
Версія для друкуВерсія для друку

20 листопада Верховна рада відхилила законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту»  (щодо організації навчально-виховного процесу) (№ 9714-1).

Законопроектом пропонувалась можливість створення дошкільних навчальних закладів, в яких виховання здійснюється регіональними мовами або мовами меншин, а також створення окремих груп в таких навчальних закладах, в яких виховання здійснюється регіональними мовами або мовами меншин.

Зазначений законопроект розглядався на засіданні Секції з питань освіти Асоціації міст України за участі керівників 20 міських управлінь (відділів) освіти з 10 областей , за результатами якого було сформовано зауваження та пропозиції.  АМУ не підтримує законопроект, так як він покладає на органи місцевого самоврядування додаткові матеріальні та кадрові зобов’язання без забезпечення їх фінансування. Створення нових дошкільних закладів або окремих груп, в яких виховання дітей здійснюється регіональними мовами або мовами меншин, потребуватиме додаткового фінансування а також додаткового кадрового забезпечення. Крім того, ухвалення  законопроекту могло спричинити появу політичних спекуляцій та мовних конфліктів.

           

Аналітичний центр

Асоціації міст України

 

 

Всі новини