06.06.2016
Виконання місцевих бюджетів в умовах фінансової децентралізації. Правові та практичні аспекти
Версія для друкуВерсія для друку

тема практикуму у Житомирі в рамках проекту ПУЛЬС

3 червня у Житомирі відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Виконання місцевих бюджетів в умовах фінансової децентралізації. Правові та практичні аспекти». Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (проект «ПУЛЬС»), що впроваджує Асоціація міст України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

Учасниками навчального заходу стали заступники міських голів, начальники фінансових управлінь та відділів, спеціалісти міських рад-членів Житомирського РВ АМУ, об’єднаних територіальних громад та районних державних адміністрацій.

У ході практикуму учасники ознайомились із актуальними питаннями застосування законодавства щодо фінансового забезпечення місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин в умовах децентралізації.

Модератор засідання – консультант з бюджетних питань Житомирського РВ АМУ Галина Семенець підготувала учасникам змістовну презентацію: «Місцеві фінанси, сучасний стан та перспективи».

Про управління місцевими фінансами в умовах децентралізації та шляхи до скорочення бюджетних витрат з доповіддю виступив директор департаменту бюджету і фінансів Житомирської міської ради Сергій Гаращук.

Також було розглянуте питання щодо впровадження інформаційної системи енергомоніторингу та бюджетну звітність в ІСЕ для аналізу та планування бюджетних витрат на енергоносії.

На завершення практикуму відбулась предметна дискусія, де мали можливість висловитися усі учасники. Слід відмітити, що це перший практикум у Житомирському РВ, коли участь у заході взяли не тільки представники міст-членів регіонального відділення, а й представники ОТГ і районних державних адміністрацій. Учасники позитивно оцінили проведений практикум, відмітивши необхідність проведення подібних заходів.

 

Всі новини