27.05.2016
Використання технологій електронного урядування для органів місцевого самоврядування - тема практикуму у Миколаївському РВ АМУ
Версія для друкуВерсія для друку

Для представників місцевого самоврядування – міських голів, секретарів та працівників виконкомів, депутатів місцевих рад 26 травня 2016 року у Миколаївському регіональному відділенні Асоціації міст України проведено практикум  із застосування  законодавства на тему: «Законодавчі аспекти та практика використання  технологій електронного урядування в роботі органів місцевого самоврядування». Практикум організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Виконавчий директор МРВ АМУ Т.Яблоновська, відкриваючи захід, підкреслила важливість електронного урядування як дієвого інструменту розвитку територіальних громад  в умовах децентралізації: «Сьогодні потрібно щоб в органах місцевого самоврядування якомога ширше використовувались сучасні інформаційно-комунікативні технології. З допомогою сьогоднішнього практикуму учасники мають можливість збагатити свій досвід новими навичками з надання електронних послуг населенню, застосування електронного урядування задля прозорості спілкування влади з громадою».

Модератор заходу І. Куспляк, кандидат політичних наук, доцент кафедри інформаційних технологій та систем управління Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, глибоко розкрив тематику, зупинився на сутності, поняттях та основних засадах електронного урядування; познайомив з нормативно-правовим забезпеченням електронного урядування та електронної демократії. Фахівець представив детальний аналіз електронних послуг та досвіду їх впровадження в Європейському Союзі та Україні, зупинився на темі публічної інформації у формі відкритих даних, інструментах електронного урядування та електронної демократії у запобіганні та протидії проявам корупції в органах місцевого самоврядування, розглянув кращі практики впровадження технологій  електронного врядування в органах місцевого самоврядування.

Наприкінці заходу відбулася загальна дискусія, під час якої мав можливість висловитись кожен учасник практикуму. Баштанський міський голова І.Рубський зазначив, що для тісного зв’язку влади і громади нині потрібно якомога ефективніше використовувати сайти  органів місцевого самоврядування, доступно і всебічно подавати всю ту інформацію, яка необхідна нашим землякам. Зважаючи на те, що в умовах децентралізації органи місцевого самоврядування розширюють свої повноваження і вплив, буде зростати і обсяг інформації, яку оперативно потрібно доносити до населення, - чим і стане електронний обмін інформації.

Цікавим був досвід з електронного документообігу у Вознесенській міській раді, яким поділилася секретар Вознесенської міської ради Л.Торжинська. Власним напрацюваннями поділилися й інші учасники заходу. Модератор надав вичерпні відповіді на всі запитання.

Всі новини