21.06.2016
Віталій Кличко: «Повинна відбутися реальна реформа децентралізації влади в Україні»
Версія для друкуВерсія для друку

Співпраця міст з органами виконавчої державної влади і парламентом повинна бути більш ефективною і жорсткою. Про це сказав В.Кличко, відкриваючи XII Український муніципальний форум.

«Якщо в нас є проблеми і питання, з якими ми звертаємося, – ми повинні вимагати оперативної реакції і адекватних дій», – наголосив В.Кличко.

Як приклад, він назвав ситуацію з нерозглянутим законопроектом, який би дозволив місцевій владі навести лад з паркуванням у містах.

«Але вже півтора роки документ лежить у Верховній Раді. Тому з паркуванням – безлад. Автівки кидають де попало. А ми не маємо важелів, щоб це припинити. Хіба це співпраця з парламентом? Тому, я переконаний, ми повинні вимагати, щоб питання, з якими ми звертаємося, не ігнорували».

Водночас, Київський міський голова зазначив, що деякі проблемні питання  зрушуються з місця. Наприклад, проблеми з казначейським обслуговуванням.

«Коли мільярдні кошти місцевих бюджетів блокувалися – ця проблема тепер практично відсутня, – сказав В.Кличко. – Так само вирішилося питання повернення органам місцевого самоврядування повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю. Це важливо».

Голова АМУ закликав учасників Форуму активніше вимагати передачі повноважень, які сьогодні реально потрібні місцевій владі.

«Не без впливу наших численних звернень до вищих органів державної влади, нашого постійного тиску, з минулого року, незважаючи на складний для держави час, істотно зросла дохідна база наших місцевих бюджетів. Ми отримали суттєві ресурси для благоустрою наших міст і багато хто з присутніх вже активно користається ними на благо своїх громад, отримуючи вдячну реакцію громадян. Але є міста, які тримають кошти на депозитах. Це небезпечно, оскільки Уряд може "догрузити" нас усіх, підкреслюю усіх, додатковими видатковими повноваженнями. Постраждають усі».

В.Кличко зазначив, що реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка тепер відбувається, також розпочалася не без впливу Асоціації міст, в тому числі після дискусій на таких форумах. 

«Ще раз підкреслю: повинна відбутися реальна реформа децентралізації влади в Україні. Розмов про неї багато, ведуться вони давно, а реальних результатів мало. Наскільки ефективною буде влада на місцях, наскільки успішно розвиватимуться наші міста і містечка – настільки сильною і успішною буде наша держава», – наголосив В.Кличко.

 

 

 

Всі новини