16.10.2014
"ВЛАДА ГРОМАДИ". Місцеве самоврядування - це спроможність громад самостійно вирішувати місцеві проблеми, - Я.Рабошук
Версія для друкуВерсія для друку

в радіоефір вийшла третя програма на «Громадському радіо» у рамках проекту ДІАЛОГ 

Асоціація міст України спільно з «Громадським радіо» готує серію радіопрограм під назвою «Влада громади». Програми виходитимуть в ефір у рамках проекту ДІАЛОГ «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні», що реалізується АМУ спільно з USAID.

Програми виходять в ефір щосереди о 22:30 год. на хвилях УР-1 (Першого каналу Національного радіо) до кінця листопада 2014 року. Всі випуски, що вийшли в ефір, доступні в інтернеті на сторінці АМУ, на сайті hromadskeradio.org, в соціальній мережі SoundCloud. Слухачі зможуть поставити свої питання експертам через соціальні мережі та електронною поштою, адже програми анонсуються через соціальні мережі Facebook та Twitter.

Третій радіоефір відбувся 15 жовтня.

Тема: вплив реформи місцевого самоврядування на сферу ЖКГ.

Гість студії: експерт Центру аналітики та розробки законодавства АМУ Я.Рабошук.

Слухати радіоефір "Влада громади" з Я.Рабошуком, 15 жовтня 2014 року

Ярослав Рабошук, аналітик Асоціації міст України з питань житлово-комунального господарства переконаний: громади повинні мати достатньо сил та ресурсів аби самостійно, без залучення додаткових джерел, вирішувати свої місцеві проблеми – благоустрій, освітлення та прибирання вулиць, централізоване водопостачання, опалення. Ці повноваження неможливо передати на вищий рівень, бо їх реалізація буде неефективною та недоцільною.

Вже зараз питання ЖХГ віднесено до компетенції місцевих органів влади, але є окремі питання, які вирішуються в центрі. Це зокрема встановлення тарифів. Є дилема, чи доцільно, аби громада сама вирішувала це питання.
Якщо реформа буде проведена, то частина фінансів буде залишатися на місцях. Органи влади будуть самостійно визначати, куди їх витрачати: чи на заміну тепломереж, чи на благоустрій. В цьому і полягають ключові зміни. «Громадяни повинні самі розуміти, що тільки від них залежить рішення проблем. Якщо за людей це робити — краще, гірше — тоді у нас не виробляється свідомість, що людина може і повинна сама впливати на ці процеси», — переконаний експерт.
Розмову записала Ірина Соломко

Всі новини