23.10.2014
"ВЛАДА ГРОМАДИ". Реформа адмінпослуг ще попереду, - В.Пархоменко
Версія для друкуВерсія для друку

в радіоефір вийшла четверта програма на «Громадському радіо» у рамках проекту ДІАЛОГ

Асоціація міст України спільно з «Громадським радіо» готує серію радіопрограм під назвою «Влада громади». Програми виходитимуть в ефір у рамках проекту ДІАЛОГ «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні», що реалізується АМУ спільно з USAID.

Програми виходять в ефір щосереди о 22:30 год. на хвилях УР-1 (Першого каналу Національного радіо) до кінця листопада 2014 року. Всі випуски, що вийшли в ефір, доступні в інтернеті на сторінці АМУ, на сайті hromadskeradio.org, в соціальній мережі SoundCloud. Слухачі зможуть поставити свої питання експертам через соціальні мережі та електронною поштою, адже програми анонсуються через соціальні мережі Facebook та Twitter.

Тема: вплив реформи місцевого самоврядування на систему надання адміністративних послуг.

Гість студії: експерт Центру аналізу та розробки законодавства АМУ В.Пархоменко.

Слухати радіоефір "Влада громади" з В.Пархоменко, 22 жовтня 2014 року

В.Пархоменко розповідає про те, що насправді реформа адмінпослуг в Україні відбулася ще у вересні 2012-го, коли Верховна рада прийняла відповідний закон.

В.Пархоменко називає його надзвичайно прогресивним, оскільки документ передбачає кардинальні зміни в цій системі. Але біда в тому, що закон так і не запрацював. Реальних практичних змін не відбулося. «Саме тому реформа адмінпослуг ще попереду. По часу вона може співпасти з реформою місцевого самоврядування», — попереджає він.

Експерт АМУ пояснює, що процес реформування йде важко, оскільки новації, які пов’язані з реформою, як організаційні, так і технічні, важко втілюються в життя.

«Публічні послуги – це, по суті, документальне оформлення прав громадян. Їх — сотні. На цьому тлі, нова система повинна значною мірою спростити порядок отримання цих послуг. Громадянин буде приходити в одне місце і мати справу тільки з адміністратором. Центри надання адмінпослуг зараз відкриваються в містах обласного значення. Після реформи вони будуть перенесені на рівень укрупненої громади», — розповідає експерт.

Розмову записала Ірина Соломко

 

 

 

 

Всі новини