18.05.2016
Володимир Гройсман: Створення сталого механізму фінансування доріг та децентралізація їх управління підвищить якість і плановість дорожніх робіт
Версія для друкуВерсія для друку

Створення спеціального Дорожнього фонду та децентралізація управління доріг дозволять створити сталий діючий механізм фінансування і планування дорожніх робіт, та підтримувати дорожнє господарство на належному рівні. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування із журналістами на лабораторно-виробничому комплексі ТДВ "Інтерхім" в Одесі.

"Є ідея, і вона заслуговує на реалізацію, створення єдиного Дорожнього фонду у складі Державного бюджету. Це буде спеціальний фонд, який буде наповнюватися з імпортованих нафтопродуктів. Ввозять, платять мито – це платиться у фонд. Далі цей фонд абсолютно прозоро і автоматично розподіляється, щоби кожне село, кожний район, кожна область отримала необхідну кількість грошей відповідно до кількості кілометрів доріг", - заявив Володимир Гройсман.

"Це буде означати, що ми створюємо сталий діючий механізм фінансування ремонту доріг, в якому будуть наповнюватися ресурси, і ми передаємо управління цими ресурсами на місцевий рівень, до обласних державних адміністрацій. Тобто повноваження і кошти. Це об'єднання дасть відповідну якість і плановість проведення дорожніх робіт", - наголосив Прем'єр-міністр.

Держава також буде консолідувати ресурси для побудови транспортних коридорів по країні, зауважив Глава Уряду. "Це питання не одного року. Але дуже важливо побудувати стратегію розвитку українських доріг: не просто робити якусь ділянку, в якійсь частині, а треба дуже чітко розуміти перший, другий і п’ятий крок, яка дорога буде побудована, в яку точку з якої вона приведе. Цим Уряд сьогодні займається", - зазначив він.

Прем'єр-міністр наголосив, що Уряд консолідує зусилля на проведення поточного ремонту доріг і продовження капітальних ремонтних робіт, які були заплановані.

Володимир Гройсман зауважив, що важливо на прийнятному рівні утримати дорожнє господарство, що "за десятиріччя використання для власного збагачення" опинилося у критичному стані. Уряд працює над тим, щоби навести лад у дорожньому господарстві, зазначив він. Так, уже розпочаті глобальні проекти, зокрема і в Одеській області.

Голова Уряду також підкреслив, що на місцях є кошти на ремонти доріг у результаті збільшення надходжень до бюджетів завдяки фінансовій децентралізації. "Комбіновані джерела дають необхідні ресурси для співфінансування", - зауважив він.

 

За матеріалами Урядового порталу

Всі новини