27.11.2012
Як фінансуватиметься реформа ЖКГ у 2013 році?
Версія для друкуВерсія для друку

Мінрегіон підготував та подав до Мінфіну бюджетний запит, у якому на виконання у 2013 році заходів Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки пропонується спрямувати 14,9 мільярда гривень, у тому числі на пілотні проекти у галузі – 309 мільйонів. Сума запиту включає обсяг коштів, передбачених Законом України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки» на відповідний рік, а також обсяг коштів, що не були виділені відповідно до програми у попередні роки.

Нагадаємо, відповідно до згаданого Закону на 2013 рік заплановане виділення з держбюджету 5,1 млрд. гривень. Однак, Загальнодержавна програма постійно страждає від хронічного недофінансування, у зв’язку із чим гальмується реформування галузі, постійно не виконуються заплановані програмою заходи. Зокрема, серед їхнього переліку – заходи технічного переоснащення, створення системи енергетичного менеджменту в ЖКГ, запровадження моніторингу якості питної води та стану систем питного водопостачання, запровадження технологічного обліку води, запровадження системи управління якістю житлово-комунальних послуг, розроблення схем теплозабезпечення населених пунктів, встановлення сучасних засобів обліку та регулювання споживання води і теплової енергії, впровадження пілотних проектів з переведення підприємств галузі на альтернативні джерела енергії та види палива, тощо.

Експерти АМУ відмічають, що хронічне недофінансування програми реформування дійсно має місце. Для прикладу, в жовтні 2011 року бюджетні запити на 2012 рік Мінрегіон оцінював на рівні 27 млрд. грн. держбюджету, в той час як фактично на реформу ЖКГ було освоєно близько 2 млрд грн.  Враховуючи, що окремі бюджетні програми отримують належне фінансування, а реформа ЖКГ фінансується на 10 відсотків від потреби, лобіювання інтересів галузі Мінрегіоном є неефективним – зазначають експерти АМУ.

Всі новини