28.03.2012
Юристи місцевих рад АМУ обговорили проблемні питання діяльності органів місцевого самоврядування
Версія для друкуВерсія для друку

засідання Секції відбулося 22 – 23  березня 2012 року в Сумах

Захід проведено АМУ в рамках реалізації проекту USAID «Ініціатива захисту прав та законних інтересів місцевого самоврядування в Україні (ДІАЛОГ)».  

У засіданні взяли участь 26представниківюридичних управлінь та відділівз Київської, Сумської, Чернігівської, Кіровоградської, Запорізької, Миколаївської, Полтавської, Харківської, Черкаської, Чернігівської областей.

Учасників засідання привітав Заступник Сумського міського голови – керуючий справами В.М. Волонтирець, який підкреслив, що такі зустрічі мають надзвичайно важливе значення для професійного зростання працівників юридичних служб органів місцевого самоврядування та формування фахових пропозицій до діючого законодавства у сфері забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування. Учасники були проінформовані про інструменти обговорення проектів законодавчих актів, які створені в рамках реалізації проекту ДІАЛОГ, для формування позиції місцевого самоврядування.

З доповіддю на тему «Шляхи вдосконалення положень Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині забезпечення нормального функціонування виконавчих органів місцевих рад» виступила начальник правового управління Сумської міської ради О.І. Донцова, яка, зокрема, зазначила, що чинний Закон надзвичайно ускладнює роботу юридичних служб органів місцевого самоврядування у зв’язку із запитуванням великої кількості інформації одночасно без належного обґрунтування підстав. Було запропоновано ініціювати внесення змін до ст.15, 19,20 Закону в частині:1) встановлення 15-денного терміну на вивчення запиту на інформацію;2) обов’язкового зазначення запитувача інформації, для відновлення яких порушених прав йому потрібна запитувана інформація;3) виключення положення щодо обов’язкового оприлюднення проектів індивідуально-правових актів;4) надання органам місцевого самоврядування за аналогією з органами державної влади повноважень щодо затвердження переліку інформації з обмеженим доступом. Учасники підтримали зазначені пропозиції та звернули увагу на ряд суперечностей між законами «Про доступ до публічної інформації» та «Про захист персональних даних», які потребують додаткового врегулювання.

Крім того, Червонозаводський міський голова Полтавської обл. В.В. Сидоренко виступив з ініціативою звернутися до органів державної влади щодо не стягування судового збору з органів місцевого самоврядування.

З пропозиціями щодо проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» виступили начальник юридичного відділу виконавчого комітету Фастівської міської ради А.І. Єпішкін та спеціаліст І категорії з правових питань та квартирного обліку Тростянецької міської ради О.Є. Скрябіна. Учасники засідання підтримали позицію колег, що зазначений проект носить дискримінаційний характер відносно службовців органів місцевого самоврядування у порівнянні з державними службовцями, зокрема, у частині матеріально-фінансового забезпечення, та не сприяє підвищенню авторитету муніципального службовця та залученню до органів місцевого самоврядування високопрофесійних кадрів. За результатами обговорення, учасники підтримали позицію, що проект потребує суттєвого доопрацювання. В рамках обговорення зазначеного законопроекту піднімалося питання низького рівня оплати праці службовців місцевого самоврядування, який нерідко встановлений на рівні оплати праці технічного персоналу.

Експерт з моніторингу законодавства проекту ДІАЛОГ О.Слобожан ознайомив учасників з результатами наукового дослідження на тему: «Сучасний стан розвитку юридичних служб органів місцевого самоврядування: оцінки експертного середовища», яке викликало зацікавленість фахівців. Учасники також взяли участь у проведенні наукового дослідження шляхом проведення анкетування серед присутніх юристів-практиків органів місцевого самоврядування, результати якого будуть використані при подальшій розробці вищезазначеної теми.

Також учасники засідання обговорили проблемні питання дотримання органами та посадовими особами місцевого самоврядування норм Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції». З доповіддю на цю тему витупив начальник юридичного управління Миколаївської міської ради І.П. Смородінов. Зокрема, учасники обмінялися думками щодо впливу на ситуацію рішення Конституційного Суду України від 13.03.2012 р., опублікованого 20.03.2012 р.

За результатами засідання напрацьовано ряд пропозицій доПарламенту України щодо внесення змін до Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про судовий збір», проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Також учасники засідання обмінялися досвідом у сфері вирішення питань розпорядження об’єктами спільної сумісної власності в багатоквартирних будинках, відключення споживачів від центрального опалення у зв’язку із встановленням індивідуального в окремих квартирах багатоквартирних будинків тощо.

Наприкінці засідання всі учасники висловилися на підтримкупроведення регулярних засідань секції юристів як дієвого механізму обміну досвідом щодо застосування новацій у законодавстві та поширення кращих управлінських рішень.

 

 

Всі новини