01.07.2016
За сприяння Волинського регіонального відділення АМУ польські та українські експерти обмінялися кращими практиками промоції діяльності органів місцевого самоврядування
Версія для друкуВерсія для друку

під час заходу підписано лист-намірів про співпрацю між містами - українським Берестечком та польським Юзефув над Віслою 

25 червня Волинське регіональне відділення Асоціація міст України провело польсько-український семінар на тему «Створення образу органів місцевого самоврядування з допомогою місцевих засобів масової інформації та підтримка ініціатив громадських організацій – досвід Республіки Польща та України».

Організатори - Волинське РВ АМУ у співпраці з «Європейською Академією розвитку науки і бізнесу», Фундацією «Європейська Академія місцевого самоврядування» (Республіка Польща) під почесним патронатом Генерального консульства Республіки Польща.

Захід присвячено обговоренню кращої практики налагодження дієвої співпраці між органами місцевого самоврядування та ЗМІ, створення та просування образу міста з їхньою допомогою, а також співпраці органів місцевого самоврядування та місцевих громадських організацій з врахуванням досвіду Республіки Польща та України.

 

Привітав учасників в.о.виконавчого директора Волинського РВ Богдан Самойленко, який наголосив на важливості даного заходу і зазначив: «Україна перебуває на шляху інтеграції до Європейського співтовариства, а тому для нас надзвичайно важливим є дізнатись і обмінятись досвідом щодо кращих практик співпраці органів місцевого самоврядування і ЗМІ, органів місцевого самоврядування і громадських організацій. І лише спільними зусиллями, з використанням набутих знань ми зможемо створити образ органу місцевого самоврядування і тим самим привабити до себе увагу подорожуючих, посилити відчуття любові до рідного міста чи селища місцевих мешканців».

Учасників привітали також консул Республіки Польщіа в Луцьку Кшиштоф Савіцкі, президент Фундації Європейська Академія місцевого самоврядування Анджей Страва та заступник начальника управління розвитку інвестицій та європейської інтеграції Волинської ОДА.

Польський журналіст та видавець Станіслав Ядчак розповів про місцеві ЗМІ і органи місцевого самоврядування. Чималу увагу він приділив розвитку технологій у ХХІ століття, наголосив на важливості їх застосування у створенні образу міст і подальшому його просуванні. 

Кандидат філологічних наук, редактор ТСН.ua, регіональний консультант із комунікацій АМУ (проект ПУЛЬС) Олена Кузьмич повідомила про підтримку комунікацій між органами місцевого самоврядування і ЗМІ. Вона за допомогою мультимедійних засобів розповіла присутнім про важливість комунікації та формулювання правильних меседжів.

Польський продюсер, режисер і журналіст Марцін Вєчорек зосередив увагу присутніх на формах діяльності, які стимулюють розвиток і просування переваг органів місцевого самоврядування, розповів про роль місцевих ЗМІ і інтернету.

Голова обласної ради Люблінського Воєводства Лєшек Крачковскі розповів про роль місцевих органів влади у створенні та реалізації ініціатив громадських організацій, а Гжегож Капіца – вуйт гміни Юзефув над Віслою, розповів про співпрацю органів місцевого самоврядування і громадських організацій, спільне використання коштів міжнародної допомоги на місцевому рівні, а також досягнуті результати – туристичні шляхи, розвиток місцевих ремесел, створення і поширення інформації про регіон.

Представники України теж розповіли про можливості співпраці на місцевому рівні. Так, Ірина Гайдучик, директор Ресурсного центру розвитку місцевої демократії, розповіла про можливості сталого та послідовного розвитку місцевих ініціатив представляючи при цьому практичні напрацювання.

Виконавчий директор Фонду розвитку “Прибужжя” Борис Карпус повідомив, як можна підтримувати місцеві ініціативи навіть невеликими коштами і при цьому зазначив: «Наприклад, шляхом оголошення міні-конкурсу місцевих ініціатив ми змогли поєднати спільні зусилля нашої організації і місцевих ініціативних груп, профінансувати побудову дитячих майданчиків – тим самим досягнувши результату спільно».

За сприяння Волинського регіонального відділення наприкінці семінару було підписано лист-намірів про співпрацю між містом Берестечко та містом Юзефув над Віслою з Республіки Польща.

 

На запрошення Валентини Залевської, міського голови міста Берестечко, делегація з Республіки Польща відбула на відвідини міста. В рамках дружнього візиту було обговорено перші кроки співпраці, гостям представлено культурний та туристичний потенціал міста.

Всі новини