12.12.2012
Загальні збори АМУ (оновлено)
Версія для друкуВерсія для друку

відбулися у Києві 4 грудня

Президентом АМУ обрано Юрія Вілкула, Криворізького міського голову 

4 грудня 2012 р. у Києві відбулися Загальні збори (Конференція) уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів АМУ.

  

 

У Конференції взяли участь 226 делегатів від всіх регіональних відділень АМУ, представники органів державної влади, міжнародних організацій, представники ЗМІ.

Відкривши Конференцію, Президент АМУ І.Куліченко спершу згадав про міських голів, які присвятили своє життя нелегкій справі розбудови місцевого самоврядування і Асоціації та передчасно пішли з життя впродовж року. Учасники зборів  вшанували хвилиною мовчання пам’ять:

-     Єнакієвського міського голови С.Рухадзе;

-     Кам’янського міського голови В.Гарнаги;

-     Чорнобаївського селищного голови Г. Злидара.

 

Далі І.Куліченко нагадав, що наближається День місцевого самоврядування та привітав міських голів з цим святом, яке об’єднує муніципальний рух у спільному прагненні зробити українські громади заможними та самодостатніми. Таке прагнення у парламенті відтепер підтримуватимуть нещодавно обрані до Верховної Ради колишні представники місцевого самоврядування. Міські голови привітали оплесками новообраних депутатів: Ю.Гержова, Є.Карташова, М.Федорука, В.Сальдо, а І.Куліченко побажав їм плідної роботи на благо місцевого самоврядування.

Від Фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні привітав учасників Конференції його Голова С. Маліков. Він  зазначив, зокрема, що вирішення стратегічних завдань розвитку українського суспільства неможливе без розвитку місцевої демократії і розширення участі громадськості в управлінні справами територіальних громад. У цьому плані Асоціація міст України демонструє послідовну позицію щодо подальшої імплементації в національному правовому полі положень Європейської хартії місцевого самоврядування, адже напрацювання Асоціації стали основою багатьох рішень, покладених в основу формування державної політики розвитку місцевого самоврядування в Україні. «Наша конференція проходить напередодні святкування Дня місцевого самоврядування», - звернув увагу С.Маліков. Від імені Президента України дозвольте сказати, що, зважаючи на особистий вплив учасників Конференції, зокрема, Асоціації міст України, на муніципальний розвиток країни, — сьогодні територіальні громади очікують від вас високої професійності, моральності та патріотизму».

 

Заступник Київського міського голови - секретар Київради Г.Герега також привітала всіх присутніх з наступаючим професійним святом та зазначила, що нині Асоціація міст України відіграє визначну роль у розвитку місцевого самоврядування в державі. «Я добре знаю, що це нелегка робота, що на вашому шляху перепон і труднощів набагато більше, ніж підтримки та допомоги. Але я також знаю, що ці труднощі лише загартовують вас і дають наснагу і далі боротися за права місцевих громад, захищати інтереси звичайних громадян»,— зазначила Г.Герега.

 

Після привітань Збори перейшли до робочої частини. Делегати Конференції  затвердили Регламент і Порядок денний. Правління АМУ внесло пропозицію доповнити порядок денний питанням «Про внесення змін до Статуту Асоціації міст України», ініційованим Харківським регіональним відділенням.

Для ведення Конференції було утворено робочі органи – секретаріат, лічильну та редакційну комісії.  

В ході роботи Конференції було підтримано прохання Гніванської міської ради (Вінницька обл.) щодо прийняття у члени Асоціації міст України.

Наступним було питання про виключення із членів Асоціації міських рад, які вже понад три роки не сплачують членські внески та не беруть участі у роботі АМУ, серед них: Артемівська міська рада, Горлівська міська рада, Дебальцівська міська рада, Димитровська міська рада, Дружківська міська рада, Єнакієвська міська рада, Зугреська міська рада, Іловайська міська рада, Краматорська міська рада, Макіївська міська рада, Сіверська міська рада Донецької обл.

Як зауважив І.Куліченко, статутних обов’язків мають дотримуватися всі члени Асоціації, оскільки це запорука стабільної діяльності організації.

Також Конференція затвердила рішення Правління АМУ щодо створення нових секцій АМУ. Зокрема, 27 вересня 2012 р. рішенням Правління створено Секцію АМУ з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. 

Президент АМУ І.Куліченко представив на затвердження міських голів Звіт про роботу Правління АМУ у 2011–2012 роках та Основні напрями діяльності Асоціації на 2013– 2014 роки. Він, зокрема, озвучив основні проблеми та здобутки АМУ за останній час, а також нагадав, що на урочистостях з нагоди святкування 20-річчя Асоціації Президент України В.Янукович обіцяв підтримати місцеве самоврядування. «Президент України сказав, що Концепція, розроблена АМУ буде покладена в основу реформування місцевого самоврядування. При цьому наші з вами права обмежуються. Це питання бюджету, архітектурно-будівельного контролю та можливостей у сфері земельних відносин. Але наша активна позиція теж дає вагомі результати. Нам вдалося попередити ухвалення закону про службу в органах місцевого самоврядування у неприйнятній для нас редакції. Як відомо, зараз ми залучені до розробки нового законопроекту», - наголосив Президент АМУ.

І.Куліченко подякував своїм заступникам за активну роботу з урядовими структурами з вирішення проблем місцевого самоврядування. Завдяки спільним діям стало можливим  виділення з держбюджету 1,6 мільярда для сплати заробітної плати і вирішення інших соціальних проблем. Тож є надія, що містам вдасться завершити цей рік без заборгованості по виплаті зарплат, комунальним послугам і сплаті за енергоносії.

Окремо І.Куліченко зупинився на проблемі блокування органами Держказначейства платежів місцевих бюджетів. «Ми з вами затверджуємо плани економічного розвитку, знаходимо для цього фінансування, виділяємо кошти, кладемо на казначейські рахунки, і там вони інколи лежать тижнями, а то й місяцями. Це нівелює нашу роль і заслуги перед міською громадою», - сказав він.

 

В обговоренні звітної доповіді виступили члени Правління АМУ. Віце-президент АМУ з міжнародних зв’язків Львівський міський голова А.Садовий відзначив, що є тільки один вихід із замкненого кола проблем, які доводиться вирішувати міським головам кожного дня. Це - переорієнтування держави на максимальну підтримку місцевого самоврядування, як на той твердий фундамент, на якому можна збудувати сильну і міцну державу. «Чи це відбудеться в Україні залежить від присутніх в цьому залі. Якщо ми будемо єдині, будемо мати тверду позицію – ми переможемо», - наголосив А.Садовий. Також він відмітив, що дуже складно пояснити колегам за кордоном, що таке «проблема казначейства». «Досягти європейських стандартів життя ми зможемо тільки об’єднавшись і поставивши собі за мету повернути місцевому самоврядуванню всі повноваження, які йому належать по закону», - резюмував А.Садовий.

Віце-президент АМУ з питань соціальної політики Миколаївський міський голова В.Чайка нагадав, що представляв муніципальну громадськість на засіданнях Колегії Міністерства соціальної політики, де пропозиції АМУ знаходили підтримку. Завдяки позиції Асоціації вдалося уникнути додаткового фінансового навантаження на місцеві бюджети, пов’язаного із соціальною сферою. Тобто, діяльність АМУ дає очевидні позитивні результати. На завершення свого виступу він подякував І.Куліченку за його наполегливу роботу на посаді Президента АМУ та за значний внесок у розвиток місцевого самоврядування України.

А.Негра, Голопристанський міський голова, підкреслив, що міські голови як єдина сім’я повинні бути разом, спільно вирішувати всі негаразди та проблеми територіальних громад. А Асоціація міст України буде і надалі допомагати у цьому, як робила це протягом двадцяти років. Також він висловив сподівання, що обрані до парламенту  міські голови не забудуть на нових посадах проблеми міст, селищ та сіл.

По завершенні обговорення, Звіт та Основні напрями були схвалені Загальними зборами без зауважень.

Далі перед делегатами Конференції виступив Голова Ревізійної комісії АМУ Бердичівський міський голова В. Мазур, який доповів Фінансово-господарський звіт Правління Асоціації міст України, бюджет та Кошторис видатків АМУ і Звіт Ревізійної комісії АМУ за 2012 рік. Конференція затвердила Звіти та бюджет АМУ.

Також на Конференції було прийнято Звернення Асоціації міст України до Президента України, Верховної Ради України та Уряду України щодо розв’язання проблемних питань місцевого самоврядування.  

Окремим питанням на конференції розглянули зміни до Статуту АМУ. Зокрема, зважаючи на те, що в сучасних політичних умовах місцева влада оновлюється доволі часто, було запропоновано змінити вимоги до кандидатури на посаду Президента Асоціації. Пропонується змінити положення про стаж служби в органах місцевого самоврядування (з урахуванням державної служби) або депутатської діяльності. Чинна редакція передбачає вісім років. Правління підтримало пропозиції – встановити вимогу щодо не менше п’яти років, в тому числі не менше чотирьох років на посаді головної посадової особи територіальної громади, органу місцевого самоврядування. Також було запропоновано передбачити в Статуті право Правління АМУ визначати норми представництва членів Асоціації на її Загальних зборах (Конференції), виходячи з матеріально-фінансових можливостей Асоціації. Делегати Конференції підтримали внесення таких змін до Статуту АМУ.

Далі Конференція перейшла до розгляду питань, щодо переобрання органів управління Асоціації на наступні два роки. 

Розпочали з виборів Президента АМУ. Розглянувши рекомендацію Правління АМУ, учасники Загальних зборів обрали Президентом Асоціації Криворізького міського голову Юрія Вілкула. Його обрання підтримали переважна більшість учасників Конференції.

І.Куліченко привітав новообраного Президента і подякував міським головам за спільну роботу та можливість очолювати Асоціацію протягом трьох каденцій підряд. І.Куліченко звернувся до залу з проханням завжди бути згуртованими у відстоюванні інтересів місцевого самоврядування, продовжувати рухатись вперед, розуміючи та підтримуючи один одного.

Подякувавши І.Куліченку, новообраний Президент АМУ Ю.Вілкул звернувся до міських голів: «Я щиро вдячний вам за підтримку моєї кандидатури на такій важливій та відповідальній посаді. Перед нами стоїть багато завдань, але запевняю, що зроблю все для активізації системної роботи Асоціації у всіх напрямках діяльності. Нас очікує багато роботи з державними органами, яка буде спрямована на реалізацію наших пропозицій та напрацювань, розробку нових законопроектів. Однак, хотів би наголосити, що успішний результат залежить від кожного з нас».

Далі засідання вів Ю.Вілкул. Учасники зборів проголосували за віце-президентів АМУ - їх склад залишився практично незмінним. Виконавчим директором Асоціації та Віце-президентом АМУ було обрано М.Пітцика. Одноголосно учасники затвердили персональний склад Правління Асоціації.

На завершення Конференція схвалила склад делегації на чергову сесію Національного конгресу місцевого самоврядування.

На цьому питання порядку денного було вичерпано.

Президент АМУ Ю.Вілкул оголосив про завершення роботи Зборів, подякував міським головам за активну роботу та побажав подальших успіхів у діяльності на благо територіальних громад.

 

Дивитись фотогалереї засідання Правління та Конференції

 

Всі новини