12.09.2016
Закарпаття відстоює право своїх громад на добровільне об'єднання
Версія для друкуВерсія для друку

Попри те, що процес формування громад триває другий рік поспіль, на Закарпатті спромоглися утворити всього дві об'єднані територіальні громади у єдиному районі — Тячівському. Більше того, Закарпатська область — єдина в Україні, де дотепер не прийнято перспективного плану об’єднання громад, а ініціатива «знизу» блокується усіма доступними чиновниками держадміністрацій методами. Про те, що на Закарпатті створюються серйозні перепони децентралізації вже вкотре наголошують консультанти та експерти Офісу реформ у Закарпатському РВ АМУ.

До прикладу, Плосківська сільська рада Свалявського району, до складу якої входить 5 сіл: Плоске, Плоский Потік, Оленево, Павлово, та Яківське - згідно Закону "Про добровільне об’єднання громад» пройшла увесь підготовчий процес по входженню в Полянську ОТГ з центром у с. Поляна. Відповідний пакет документів голова Полянської сільради Іван Дрогобецький представив у Закарпатську ОДА для отримання висновку. Однак отриманий з ОДА лист містив зауваження про те, що подані документи надані з порушенням вимог інструкції з діловодства. Хоча насправді, ніяких порушень не було, наголошують регіональні консультанти Офісу реформ у Закарпатській області.

Про цей та інші випадки блокування реформи на Закарпатті читайте "з перших вуст" на ФБ-сторінці Офісу реформ у Закарпатському РВ АМУ.

Попри значні перешкоди в Закарпатській області розуміють, що сьогодні вкрай важливо знайти порозуміння між різними гілками влади на місцях, щоб процес децентралізації відбувався у визначеному законодавством руслі, а його результати приносили реальні плоди поліпшення організації життя на місцях. Підтвердженням цьому є нещодавно проведена АМУ в рамках ПУЛЬСу регіональна платформа розвитку місцевого самоврядування за участі представників Парламенту, Мінрегіону, представників місцевого самоврядування реігону, експертів та журналістів. Читайте детальніше про проведений діалог задля узгодження позицій щодо якнайшвидшого вирішення проблем, що зумовлюють суттєве відставання Закарпаття від інших регіонів України у здійсненні державної політики децентралізаційної реформи і втрати від цього у розвитку громад краю.

 

Всі новини