25.05.2016
Законодавче регулювання повноважень органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення
Версія для друкуВерсія для друку

розглянули на практикумі у Херсоні в рамках проекту ПУЛЬС

24травня у Херсоні пройшов практикум на тему«Законодавче регулювання повноважень органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення. Практика організації надання соціальних послуг на рівні громади». Захід був організований Херсонським РВ АМУ у рамках проекту ПУЛЬС.

Участь у семінарі взяли представники органів місцевого самоврядування - членів асоціації міст України та майбутніх центрів об’єднаних громад Голопристанського. Цюрупинського, Білозерського, Нижньо-Сірогозького районів Херсонської області.

Виконавчий директор Регіонального відділення АМУ Лариса Оленковська налаштувала учасників на практичну роботу, спрямовану на організацію  надання послуг на рівні територіальної громади, та виявила ключові проблеми цього процесу.

Модератор практикуму Олена Князева акцентувала увагу на вивченні потреб громади та на необхідності відповідного задоволення цих потреб. За її словами, зараз важливим є правильне прийняття рішень на місцевому рівні, організація діяльності органів місцевого самоврядування з надання соціальних послуг, фінансування відповідних програм, налагодженню зворотного зв’язку з громадами для з’ясування рівня ефективності в наданні ключових послуг.

В ході обговорення чинного законодавства учасники запропонували цілу низку змін та доповнень до законів. Актуальною темою під час дискусії також став менеджмент послуг.

Консультант РВ АМУ з бюджетних питань Вікторія Корецька розповіла про значний обсяг надання соціальних послуг за рахунок коштів місцевих бюджетів та наголосила на необхідності розширювати дохідну базу територіальних громад, у тому числі через їх об’єднання.

Всі новини